Ekonomika
Darbs un nauda

Nākamgad nodokļus vēl necels, bet pēc tam gan23

Baiba Bâne, Finanðu ministrijas valsts sekretâre Ilmârs Ðòucins, Finanðu ministrijas valsts sekretâres vietnieks nodokïu, muitas un grâmatvedîbas jautâjumos Jolanta Plûme, Finanðu ministrijas valsts sekretâres vietniece budþeta jautâjumos. 28/09/2016 foto: Karîna Miezâja/Latvijas Avîze

Finanšu ministrijas sagatavotajā nākamā gada budžeta un tam pievienoto nodokļu likumprojektos neparedz paaugstināt tā dēvēto lielos nodokļus, tostarp iedzīvotāju ienākuma nodokli, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, pievienotās vērtības nodokli, kas nodokļu ieņēmumu daļā ir ar vislielāko pienesumu budžetā.

Tas gan nenozīmē, ka šo nodokļu režīmu nevarētu pārskatīt turpmāk.

Intervijā “Latvijas Avīzei” Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne un viņas vietnieki Jolanta Plūme (budžeta jautājumos) un Ilmārs Šņucins (nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos) atklāj, ka pašlaik ministrijā top nodokļu politikas pamatnostādnes laikposmam līdz 2021.gadam.

Pamatnostādņu mērķis ir palielināt nodokļu ieņēmumus līdz 30% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP). Vienlaikus turpmākajos piecos gados valdība plāno palielināt budžeta kopīgo ieņēmumu apjoma pieaugumu. Pašlaik nākamā gada budžeta ieņēmumu nodrošinājumam uzsvars tiek likts uz jau ieviesto nodokļu iekasēšanas uzlabošanu. Bet, lai palielinātu nodokļu ieņēmumus un lai panāktu budžeta kopīgo ieņēmumu apjoma pieaugumu, tiek pieļauts, ka varētu pārskatīt pašlaik ieviesto nodokļu atvieglojumus, kā arī pārskatīt nodokļu likmes. Iespējams, ka turpmāk kaut ko nodokļu režīmā Finanšu ministrija būs spiesta (!) mainīt, klausot Pasaules Bankas pētījumu.

Nākamgad tāpat nav gaidāms nekustamā īpašuma nodokļa palielinājums. Nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības, no kurām atkarīgs šī nodokļa apmērs, ir iesaldētas līdz 2017. gada beigām. Bet arī šī nodokļa režīms var mainīties.

Finanšu ministrijai sadarbībā ar Tieslietu ministriju un Valsts zemes dienestu uzdots jau līdz šī gada beigām sagatavot priekšlikumus nekustamā īpašuma nodokļa režīmam 2018. gadā. Vienota nodokļa režīma ieviešana ir apgrūtināta, tāpēc ka nekustamo īpašumu kadastrālais novērtējums dažādās Latvijas pilsētās un lauku novados ir krasi atšķirīgs. Tikpat krasi dažādās vietās atšķiras arī nekustamo īpašumu cenas tirgū.

Pilnu interviju lasiet otrdienas, 4.oktobra, “Latvijas Avīzes” numurā

LA.lv
MK
Mārtiņš Kalaus
Ekonomika
Finanšu ministrija piedāvā akcīzes nodokļa likmi alkoholam celt pakāpeniski
5 stundas
MK
Mārtiņš Kalaus
Ekonomika
Aiziet! “Tele2” Daugavpilī un Jelgavā komercrežīmā palaiž 5G tīklu
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Liepājas centrā vēsturiskā jūgendstila ēkā plāno atklāt “Radisson” viesnīcu
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Koalīcija sašķēlusies – Rīga šonedēļ var palikt bez vadības
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO. Doma laukumā kopā ar valsts amatpersonām piemin 1991.gada barikāžu gadadienu
1 stunda
LE
LETA
Laukos
ZM: Samazinātā PVN likme dārzeņiem un augļiem ir sevi attaisnojusi
54 minūtes
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
VIDEO. Stūrēs uz digitalizāciju – LIAA maina darbības virzienu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Krāpnieks nopērk pārtiku par… suvenīra banknotēm 1
2 stundas