Foto – Anda Krauze

Nākotnes tēli Jelgavā 0

Beidzies 9. starptautiskais smilšu skulptūru festivāls “Summer Signs 2015”, kas notika Jelgavā, Pasta salā. Tajā no apmēram 900 tonnām smilšu mākslinieki veidoja skulptūras par tēmu  “Nākotnē pēc 750 gadiem”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem trīs datumiem, tev uzlikts īpašs “zīmogs” no pagātnes
Veselam
Neredzamās slepkavas: četri ikdienas ieradumi, kas nemanāmi bojā asinsvadus un palielina trombu attīstības risku
Kokteilis
Melnā svītra ir aiz muguras: šīs zodiaka zīmes septembra beigās beidzot spēs atvadīties no problēmām
Lasīt citas ziņas

Zīmīgais skaitlis sasaucas ar Jelgavas pilsētas šā gada jubileju. Smilšu skulptūru festivāls, ko ik gadus organizē Jelgavas pašvaldības iestāde “Kultūra”, ir lielākais Baltijā. Konkursa darbiem žūrija atlasīja profesionālus tēlniekus no divpadsmit valstīm – Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Francijas, Bulgārijas, Turcijas, Ukrainas, Ungārijas, Lietuvas, Polijas, Somijas un Ķīnas. Tapa ne vien konkursa darbi, bet arī papildu mākslas objekti – smilšu bārs, demo un foto skulptūras. Konkursā pirmo vietu ieguva māksliniece no Latvijas – Agnese Rudzīte-Kirillova, otro vietu – Krievijas mākslinieks Aleksandrs Skarednovs, bet trešo vietu izcīnīja Irina Taflevskaja no Ukrainas. Viņi balvā saņēma mākslinieka Aleksandra Djačenko veidotās skulptūriņas – “oskarus” ar lāpstu rokā un medaļas.

“Paredzēts, ka arī turpmāk smilšu festivāls notiks Pasta salā un skulptūras varēs aplūkot līdz pat septembrim,” sacīja Jelgavas pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.