Foto: Karidesign/SHUTTERSTOCK

Vai pavasarī drīkst stādīt narcises? 0

“Rudenī aizmirsu iestādīt narcises. Vai pavasarī var likt zemē?” jautā lasītāja Ausma no Salaspils.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 85
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

“Sīpoliem noteikti jau ir sanākuši asni. Tos nekavējoties vajag stādīt zemē. Narcises parasti stāda dziļi, lai tās veidotu lielākus sīpolus, taču šajā gadījumā tos stāda sekli, lai asni būtu virs zemes. Ja gaidāms aukstums, stādījumu piesedz ar četrās kārtās salocītu agrotīklu. Narcises bez segšanas var izturēt -6 grādus,” skaidro kolekcionārs Jānis Dukaļskis.

Narcisēm sīpoli apsakņojas 2–3 nedēļās. Ja puķes neiestāda piemērotākajā stādīšanas laikā, bet pavasarī, taču sīpoli ir lieli un uzglabāti vēsumā (17–18 °C), tie uzziedēs jau pirmajā gadā. Bet, ja vairsīpoliņi līdz pavasarim turēti siltumā, pēc iestādīšanas tiem ziedi būs tikai otrajā trešajā gadā, kamēr sīpoliņi izaugs līdz ziedēšanas izmēriem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kolekcionārs atgādina, ka narcises nav ieteicams vienuviet audzēt ilgāk par diviem gadiem.

Narcises ir plastiska kultūra, kuras, ja nepieciešams, var pārcelt uz citu dzīvesvietu, pat ja augiem izveidojušās saknes un rokot tās tiek aprautas – pēc pārstādīšanas augi vienmēr labi ieaugas, piemēram, tulpēm tā nedrīkst darīt, jo tām saknes vairs neatjaunojas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.