Ekonomika
Bizness

“Nasdaq” ieviesīs Baltijas biržu uzņēmumu izcilības balvu0


Biržas “Nasdaq Riga” valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.
Biržas “Nasdaq Riga” valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.
Publicitātes foto

Birža Nasdaq paziņoja par izcilības balvas “Nasdaq Baltic Awards 2019” ieviešanu, lai atzīmētu “Nasdaq” Baltijas biržu uzņēmumu sasniegumus caurskatāmības, labas korporatīvās pārvaldības un investoru attiecību jomā.

“Ir patiess gandarījums, ka pēdējie gadi Baltijas kapitāla tirgū ir bijuši īpaši veiksmīgi. Biržas regulētajā un “First North” alternatīvajā tirgū ienākuši daudzi jauni akciju un obligāciju emitenti,” pauda “Nasdaq” vadītājs Baltijā un “Nasdaq CSD” valdes priekšsēdētājs Indars Aščuks.

“Nasdaq” vadītājs Baltijā un “Nasdaq CSD” valdes priekšsēdētājs Indars Aščuks.
Publicitātes foto

“Ar prieku gaidu iespēju kopā ar “Nasdaq” Baltijas investoru attiecību izcilniekiem atzīmēt investīciju kultūras progresu Baltijā un pateikties visiem, kas snieguši ieguldījumu Baltijas kapitāla tirgus izaugsmē.”

“Nasdaq Baltic Awards” apbalvošanas ceremonija turpmāk notiks ik pēc diviem gadiem, un balvas tiks pasniegtas sešās nominācijās: labākās investoru attiecības, labākās investoru attiecības “First North” tirgū, labākās investoru attiecības starp jaunajiem Parāda vērtspapīru emitentiem, biržas gada biedrs, labākais kapitāla tirgus atspoguļojums medijos un gada notikums biržā.

Kā norāda “Nasdaq Riga” valdes priekšsēdētaja Daiga Auziņa-Melalksne, lai izstrādātu “Nasdaq Baltic Awards” balvas jauno koncepciju, birža ņēma vērā gan vietējo, gan ārvalstu kapitāla tirgus ekspertu pieredzi.

Biržas mērķis bija vērtējuma rezultātos atspoguļot saikni starp biržā kotēta uzņēmuma investoru attiecību kvalitāti un akciju cenas pieaugumu biržā.

“Apbalvojot labākos, mēs vēlamies godināt visus kapitāla tirgus dalībniekus, konsultantus, kā arī izcelt plašsaziņas līdzekļu veikumu un citus nozīmīgus kapitāla tirgus attīstību veicinošus notikumus, kas stiprina kapitāla tirgus kultūras attīstību Baltijas valstīs,” atzīst Auziņa-Melalksne.

Uzvarētājus paziņos 2019. gada 31. janvārī apbalvošanas ceremonijā, kas notiks tiešraidē vienlaicīgi visās trijās Baltijas valstu galvaspilsētās Tallinā, Rīgā un Viļņā.

Ceremoniju organizē “Nasdaq” Baltijas biržas un “Nasdaq CSD”. Plašāka informācija par nominācijām, vērtēšanas kritērijiem un žūrijas komisiju ir pieejama “Nasdaq Baltic Awards” mājaslapā.

“Nasdaq” aicina sekot sociālo tīklu ierakstiem par “Nasdaq Baltic Awards”, kā arī dalīties ar savu viedokli, izmantojot tēmturi #NasdaqBalticAwards.

“Nasdaq Baltic Awards” balva tika iedibināta 2018. gadā pēc “Nasdaq” Baltijas biržu un “Nasdaq CSD” iniciatīvas, lai ik pēc diviem gadiem izvērtētu un atzīmētu “Nasdaq” Baltijas biržu uzņēmumu sasniegumus caurskatāmības, labas korporatīvās pārvaldības un investoru attiecību jomā.

Balvas mērķis ir izcelt biržas uzņēmumus ar labāko investoru attiecību kvalitāti un akciju cenas pieaugumu biržā, kā arī godināt labāko biržas biedru veikumu un citus ievērojamus gada notikumus, kas būtiski ietekmējuši Baltijas kapitāla tirgus attīstību.

Baltijas biržu uzņēmumu un biedru vērtēšanu veic vietējie un starptautiskie uzņēmumu pārvaldības un investoru attiecību eksperti.

“Nasdaq” ir pasaulē vadošā biržu kompānija, kas sniedz tirdzniecības un kotēšanas iespējas investoriem un uzņēmumiem, nodrošina biržu tehnoloģiju un informācijas pakalpojumus.

“Nasdaq” klientiem piedāvā daudzveidīgus risinājumus, sniedzot iespēju plānot, uzlabot un īstenot savas biznesa ieceres ar pārliecību, izmantojot pārbaudītas tehnoloģijas, navigējot mūsdienu globālajos kapitāla tirgos.

“Nasdaq” ir pirmās elektroniskās biržas izveidotāja pasaulē, un tās izstrādātās biržu tehnoloģijas nodrošina pakalpojumus vairāk nekā 100 biržās 50 valstīs un 1 no 10 pasaules vērtspapīru darījumiem.

“Nasdaq” grupas biržās kotējas vairāk kā 4000 uzņēmumu, kuru kopējā tirgus vērtība sasniedz 15 triljonus ASV dolāru.

“Nasdaq” Baltija ir reģionāls kapitāla tirgus, kas ietver “Nasdaq Tallinn”, “Nasdaq Riga” un “Nasdaq Vilnius” biržas un “Nasdaq CSD” centrālo vērtspapīru depozitāriju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.