Foto: Justīne Grīnberga

Liepājas teātris atklās sezonu, “Baltā nakts”, amatieru teātri tiekas festivālā. Nedēļa kultūrā 0

Aija Kaukule, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma

Amatieru teātri satiekas festivālā

Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 5. un 6. septembrī norisināsies VI Latvijas novadu amatierteātru svētki, piedāvājot apmeklētājiem 22 izrādes brīvā dabā.

Latviešu dramaturģijas klasika un mūsdienu autoru darbu iestudējumi būs skatāmi gan etnogrāfiskajās sētās, gan citās muzeja vietās, pietuvinot darbības vidi dokumentālai ticamības izjūtai. Svētkos piedalīsies amatierteātri no Aiz-kraukles, Auces, Bauskas, Durbes, Jaunpils, Kandavas un citiem novadiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Papildu izrādēm 5. septembrī Hernhūtiešu saiešanas namā būs iespēja tikties ar latviešu dramaturgiem: Brindu Ceriņu, Aldi Pommeru, Ivetu Salgrāvi, Egīlu Šņori, Kristiānu Štrāli-Dreiku un Inesi Tālmani. Autori sarunās un lasījumos iepazīstinās ar saviem literārajiem darbiem. Pasākums norisināsies vienlaikus ar Mūsdienu amatniecības festivālu.

“Baltā nakts” centrā, apkaimēs un tīmeklī

Rīgā 5. septembrī jau 15. reizi noritēs mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”. Pasākumu organizatoru galvenās rūpes šogad ir nodrošināt prātīgu un drošu kultūras baudīšanu.

Šogad lielākā daļa apskates objektu koncentrēsies pilsētas centrālajā daļā un Tallinas ielas kvartālā, tomēr kopumā objekti būs pieejami arī vairāku citu Rīgas apkaimju iedzīvotājiem.

Interesenti varēs apmeklēt britu mākslinieka Lūka Džerama gaismas instalācijas, turpretim nacionāla mēroga kultūru pārstāvēs gan tradīcijā nostiprinājušies projekti kā “Skaņu mežs”, “Urban Poetry”, “Videogrāfija”, gan citi, gan jauni notikumi.

Apjomīgākā programma šogad – “Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2020”. Rīdziniekiem pašiem pirmajiem būs iespēja skatīt Venēcijas arhitektūras biennāles instalāciju “Connections interrupted| Pārtrauktie savienojumi”.

Vienlaikus pieejamas kļūs divas izstādes – biedrības “Kim?” organizētā izstāde “Nervozā gara faktūra” un biedrības “Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs” rīkotā festivāla “Survival Kit 11” izstāde “Būt drošībā ir bīstami”. “Baltā nakts” noritēs arī tīmekļvietnē “baltanakts.lv”.

Liepājas teātris atklās sezonu ar “Malыš”

Liepājas teātris skatītājiem durvis vērs 4. septembrī, kad ar Marjus Ivaškeviča lugas “Malыš” iestudējumu Dmitrija Petrenko režijā tiks atklāta teātra 114. sezona. 1941. gads meitai atņem tēvu, kuru izsūta uz Sibīriju.

Reklāma
Reklāma

1944. gads uz Latviju karot atved kādas Sibīrijas mātes dēlu. Divas ģimenes tiek šķirtas, bet abu likteņi negaidīti savijas, kad tēvs Sibīrijā iepazīstas ar māti, bet dēls Latvijā sāk dzīvot ar meitu.

“Šis būs iestudējums par cilvēku dabu – par spēju stāties pretī liktenim, strīdēties, uzminēt vai piemānīt to. Cilvēki bieži vien ir tik ļoti pārņemti, darot lietas, kas viņiem nav pa spēkam, ka aizmirst par to, ka ir iespējams – mīlēt tos, kas ir blakus, rīkoties godīgi un nesavtīgi,” stāsta režisors D. Petrenko.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.