Maestro Raimonds Pauls

Maestro atvadās no lielajām skatuvēm, tukšie tiesnešu krēsli un “nav soliņu, nav problēmu”? Nedēļas notikumu apskats 133

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Cilvēks. Maestro atvadās no lielajām skatuvēm

Aizvadītajā nedēļā Raimonda Paula talanta lielo pielūdzēju pulku satrauca Maestro paziņojums teikt ardievas skatuvei – tādu mājienu R. Pauls negaidīti deva, runājot ar žurnālistiem pirms koncerta “Ja Tevis nebūtu…” kopā ar latviešu opermūzikas zvaigzni Elīnu Garanču. Ilgi gaidītais koncerts notika piektdien un sestdien Nacionālajā teātrī.

KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķim Laurim Reinikam dzejnieces Magones Šutovienes dēļ jāsarkst: “Tas bija tā! Man gribējās kartupeļu maisu uzvilkt galvā…” 135
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Paparaci “pieķēruši” Keitu Midltoni ikdienā. Lūk, kā hercogiene izskatās, kad “darba laiks” ir beidzies 20
1 diena
KS
Kārlis Streips
Ziņas
Kārlis Streips: Ja to jau paveica abas mūsu kaimiņvalstis, tad labas cerības ir arī mums 103
16 stundas
Lasīt citas ziņas

“Latvijas Avīzei” Maestro apstiprina – otrdien, 27. jūlijā, Dzintaru koncertzālē gaidāmā vērienīgā koncertprogramma “4. vilnis” kopā ar Laimu Vaikuli, Intaru Busuli, Žoržu Sik­snu un citiem populāriem komponista līdzgaitniekiem un mūziķu kolektīviem, viņaprāt, varētu būt pēdējā tik liela mēroga uzstāšanās, taču reizē Pauls uzsver – pavisam teikt ardievas skatuvei gan vēl neesot nodomājis.

“Tādas lietas ir jājūt pašam, ka ir pienācis laiks pamazām likt punktu, jo manos gados vairs nav viegli to darīt. Jāskatās pašam reāli, ko var un ko nevar. Negribu spekulēt ar tām atvadām, bet lēnā garā ir jābeidz.

CITI ŠOBRĪD LASA

Es runāju par tādiem lieliem koncertiem. Otrdien vēl iziešu publikas priekšā kopā ar saviem mīļajiem, vecajiem draugiem, un ar to arī viss – tad lēnā garā pāriešu uz mazākām formām – uz kamermūziku.

Pavisam aiziet vēl nevaru, jo jāatdod parādi klausītājiem. Parādu atdošana – tas ir tas, ar ko nodarbojos pašlaik. Vēl noteikti uzspēlēšu kaut ko teātrī. Neesmu atspēlējis arī Ojāra Vācieša koncertprogrammu ar Andri Keišu – tā, man liekas, nav slikta programma un ir jāparāda cilvēkiem. Gan jau kaut ko vēl izdomāšu lēnā garā.”

Raimonds Pauls savā radošajā darbībā

Pauls no skatuves solījis aiziet arī iepriekš, taču arvien atgriezies. Maestro smejas: “Bija, bija tāda lieta, gāju prom un tad atkal atgriezos, bet tagad negribu ar to spekulēt. Tagad ir tādi laiki, kad arī ar veselību neko nevar paredzēt.”

Šā gada sākumā – 12. janvārī – populārais latviešu komponists, pianists, kurš sarakstījis daudz brīnišķīgu dziesmu, vairākus mūziklus, baleta izrādes, mūziku neskaitāmām filmām, kā arī daudzām teātra izrādēm, svinēja 85 gadu jubileju, un viņa talanta cienītāji izsaka apbrīnu par Maestro enerģiju un lielisko formu koncertos pie klavierēm.

Foto: Lita Krone/LETA

Bažas. Tukšie tiesnešu krēsli

Tas, ka tiesās ir problēmas ar lietu izskatīšanas termiņiem, zināms jau sen. Taču, redzot Tieslietu padomes aktivitātes, arī tieslietu ministra Jāņa Bordāna rosību, veidojot Ekonomisko lietu tiesu, bija sajūta, ka lietas vairs neiestrēgst uz gadiem.

Taču izrādās, ka šāds priekšstats bijis maldīgs, jo, piemēram, kā pagājšnedēļ vēstīja arī “Latvijas Avīze”, kukuļņemšanā apsūdzētās bijušās tieslietu ministres Baibas Brokas un par kukuļa došanu apsūdzēto uzņēmēju Gunta Rāvja un Ivara Millera krimināllietas skatīšana Vid­zemes priekšpilsētas tiesā iestrēgusi uz gandrīz pusotru gadu. Viens no iemesliem, kāpēc tiesā grūti ievērot īsākus izskatīšanas termiņus, ir tiesnešu trūkums.

Minētā krimināllieta vispirms tikusi iedalīta Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesei Karīnai Kazārovai, taču viņa tika uz laiku pārcelta darbā Rīgas apgabaltiesā. Ja tiesai atņem kaut vienu tiesnesi, tad tā ir savā ziņā katastrofa, jo viņa iesāktais darbs uzgulst uz citu jau tā pārslogoto tiesnešu pleciem. Šajā gadījumā K. Kazārovas 72 krimināllietas ir sadalītas citiem šīs tiesas tiesnešiem.

Tieslietu padome ļāvusi šādā veidā palīdzēt tikt galā ar darbiem apgabaltiesā. Taču pirmās instances tiesai netiek dota tiesneša pārcelšanas iespēja no vienas rajona tiesas uz citu… Tātad tiesneses Kazārovas vietā nedrīkst ielikt nevienu citu tiesnesi, jo viņa atgriezīsies. Vai apgabaltiesai un Tieslietu padomei neinteresē, ka līdz ar viņas noņemšanu no trases rajona tiesā Brokas&Co kukuļņemšanas lieta tiesnešu pārslodzes dēļ paliek gaisā karājoties uz pusotru gadu?

Vidzemes priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja Iveta Krēvica stāsta, ka vienam krimināllietu tiesnesim ir gandrīz simt dažāda apjoma un grūtības pakāpes lietu, bet vienam civillietu tiesnesim to ir ap 160. Tad pa kuru laiku lai skata Brokas lietu?

Jāņem vērā vēl kāds fakts, proti, Vidzemes priekšpilsētas tiesā kopumā ir pat sešas vakances – trīs pagaidu un tikpat pilnībā neaizpildītas tiesneša amata vietas.

Tiesu administrācija informē, ka rajona (pilsētu) tiesās un apgabaltiesā ir paredzētas 544 tiesneša amata vietas, bet no tām trīsdesmit vietas joprojām ir vakantas. Tām jāpieskaita vēl divpadsmit tukšie tiesnešu krēsli, kuri nav aizņemti pagaidām, jo tiesneši uz laiku strādā citā tiesā, stažējas Eiropas Cilvēktiesību tiesā vai gaida ģimenes pieaugumu, atrodas dzemdību vai bērna kopšanas atvaļinājumā.

Jā, ir vēl tādi gadījumi, kad tiesnesi pēc negatīva darba novērtējuma atbrīvo no darba. Vidzemes priekšpilsētas tiesā tieši tā arī noticis – šī iemesla dēļ vakance nav aizpildīta no pagājušā gada novembra un tiesneses atstātās 80 lietas ir pārdalītas viņas bijušajiem kolēģiem.

Mācība. Nav soliņu, nav problēmas?

Atkritumi Vērmanes dārzā Rīgā.
Foto: Rīgas meži

Vērmanes dārza estrādi Rīgā par savu nakts uzdzīves vietu aizvien biežāk izvēloties dažādi dīkdieņi un bezpajumtnieki. “Nogarlaikojušies dīkdieņi pa nakti ir izmētājuši solus, atkritumus, izraustījuši stādījumus, kā arī aprakstījuši nesen nokrāsotās estrādes sienas.

Tā kā naktīs tualetes parka apkaimē ir slēgtas, uzdzīvotāji tam izmanto estrādes kaktus un apstādījumus. Līdz ar to parka darbiniekiem ik rītu nākas veltīt daudz laika, savācot postažu,” pagājšnedēļ vēstīja pašvaldības uzņēmums “Rīgas meži”. Lai risinātu šo problēmu, “Rīgas meži” ar pašvaldības policijas atbalstu bija nolēmuši aizvākt solus no Vērmanes dārza estrādes – sak, nebūs soliņu, nebūs dīkdieņu.

Lai gan solu novākšanu apturēja Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja, kas meklēs problēmas risinājumus, būtu vērts pievērsties “Rīgas mežu” un policijas rīcības loģikai. Tātad, ja solus lauž un bojā, jāaizvāc soli. Saskaņā ar šo pašu loģiku, ja atkritumus met garām urnām, jāaizvāc atkritumu urnas.

Ja noplēš valsts karogu – jāaizvāc karogs. Ja britu tūristi nokārto dabiskās vajadzības pie Brīvības pieminekļa – jāaizvāc Brīvības piemineklis. Proti, ja nespējam kaut kur nodrošināt kārtību – jālikvidē pati vieta, kur šīs nekārtības notiek. Bail pat padomāt, kas notiktu, ja kāds nolems ārdīties pie Valsts prezidenta rezidences vai Ministru kabineta, kas atrodas turpat kaimiņos Vērmanes dārzam…

Problēmas risinājumi pastāv, un tie izskanēja jau Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas ārkārtas sēdē, kas piektdien tika sasaukta šīs problēmas apspriešanai. Pirmkārt, apgaismojums – sen zināms un to apstiprina arī dažādi pētījumi, ka cilvēki cūcības viegli dara tumsā, taču gaisma kaut kā disciplinē un rada bailes no soda.

SAISTĪTIE RAKSTI

Otrkārt, novērošanas kameras – ja visu Vecrīgu var salikt pilnu ar tām ārvalstu tūristu drošībai, tad kāpēc gan nevar dažas uzlikt tur, kur tas kalpo vietējo iedzīvotāju vajadzībām?

Treškārt, vajadzīgs kāds, kas reaģē uz to, ko kameras rāda, un pašvaldības policijai tāpēc jāļauj patrulēt parkā ar automašīnām. Ceturtkārt un piektkārt, tiek pieminētas iespējas atkal slēgt parku naktīs un veikt sociālās kampaņas, lai uzlabotu kārtību Rīgas parkos – šiem abiem ir acīmredzami trūkumi, taču varbūt nostrādā arī tie. Galvenais ir nesākt likvidēt parkus tāpēc, ka nespēj nodrošināt tajos kārtību!

Sagatavojuši Aija Kaukule, Māra Libeka, Olafs Zvejnieks

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķim Laurim Reinikam dzejnieces Magones Šutovienes dēļ jāsarkst: “Tas bija tā! Man gribējās kartupeļu maisu uzvilkt galvā…” 135
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Paparaci “pieķēruši” Keitu Midltoni ikdienā. Lūk, kā hercogiene izskatās, kad “darba laiks” ir beidzies 20
1 diena
KS
Kārlis Streips
Ziņas
Kārlis Streips: Ja to jau paveica abas mūsu kaimiņvalstis, tad labas cerības ir arī mums 103
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Kad var iestāties krahs? Veselības ministrijas pārstāve skaidro, kāds ir Latvijas pandēmijas plāns 72
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Zināms, ko daudzu iemīļotā ziņu moderatore Arta Skuja dara pēc darba pazaudēšanas TV3 20
10 stundas
Lasīt citas ziņas
LA
LA.LV
Ziņas
Kad var iestāties krahs? Veselības ministrijas pārstāve skaidro, kāds ir Latvijas pandēmijas plāns 72
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Pfizer” un “BioNTech” paziņo, cik veciem bērniem droša viņu Covid-19 vakcīna 60
10 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Ziņas
ASV augstākā militārpersona bažījās par Trampa psihisko stabilitāti 19
5 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Kad sarkanbaltsarkanā standartā ietinies brīvības cīnītājs no 80. gadiem skaļrunī sauca – vai par tādu valsti mēs stāvējām uz barikādēm? Egila Līcīša feļetons 72
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Līga Rubine: Pandēmija liek transformēties gan pasākumu rīkotājiem, gan pārdevējiem
23:01
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Kad sarkanbaltsarkanā standartā ietinies brīvības cīnītājs no 80. gadiem skaļrunī sauca – vai par tādu valsti mēs stāvējām uz barikādēm? Egila Līcīša feļetons 72
22:21
LE
LETA
Ziņas
EM rosina atļaut bērniem līdz 12 gadu vecumam saņemt pakalpojumus “zaļajā” režīmā, ja viņus pavada vakcinēti pieaugušie 10
22:13
LE
LETA
Ziņas
Zināms, ko daudzu iemīļotā ziņu moderatore Arta Skuja dara pēc darba pazaudēšanas TV3 20
10 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO. Gundegas Skudriņas vērienīgais gastronomijas piedzīvojums pulcē vietējās slavenības 10
8 stundas
GN
Gints Narogs
Ziņas
“Brīžiem nespēlēju tā, kā gribēju. Bet šī bija laba cīņa,” Ostapenko pēc spēles 2
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Cerības uz nedēļas nogali! Bricis atklāj, kā tuvākajās dienās mainīsies laiks
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vašingtonā plīvo simtiem tūkstošu baltu karogu Covid-19 upuru piemiņai 17
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
Opozīcija apsūdz Kremli masveidīgā vēlēšanu rezultātu viltošanā 55
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Smaga Covid-19 slimības gaita desmitgadniekam: pieņemts lēmums bērnu pārvest no Liepājas uz BKUS 158
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
Viesnīcu un restorānu asociācija aicina ierobežot pret Covid-19 nevakcinēto personu socializēšanos 87
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šobrīd situācija var būt pretrunīga.” Teikmanis par to, ka augstskolu reformas ieviešanas mehānisms ir neskaidrs 2
12 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Velns, kaut kas jāizdomā!”: aktieris Rolands Zagorskis pastāsta, kā ticis pie “pašizdomāta” uzvārda 6
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Mums Latvija beidzas kaut kur pie Jēkabpils.” Ēķis par to, ka neattīstām pierobežas reģionu mediju telpu 32
13 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
“Latvija ir maza, izdevusies un brīnišķīga Ziemeļeiropas valsts!” Ko partijas kongresā sprieda “Vienotība”? 67
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Cilvēki evakuējas, lecot ārā no logiem!” Apšaudē Krievijas augstskolā vairāki cietušie 9
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Suns kriketa spēles laikā nozog bumbu un kļūst par interneta zvaigzni 2
13 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Pavļuts dubultspriedzē. Kurš vilks slēpjas ūdeļādā? Nedēļas notikumu apskats 19
18 stundas
LE
LETA
Ziņas
Nelikumīgi Latvijas-Baltkrievijas robežu šķērsojušo imigrantu mobilajos tālruņos konstatēta bērnu pornogrāfija 30
1 diena
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
Baltijas mājokļa dizains Londonā. Kā tiks prezentēta mūsu gaume?
1 diena
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Kas darāms dārzā no 20. līdz 26.septembrim: pārstāda peonijas, apgriež ziemcietes, novāc kartupeļus
18 stundas
LB
Latvijas Bizness
Ziņas
Latvijā aug otrs miljardu vērtais uzņēmums 12
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
VIDEO. Talantīgā latviešu aktrise Ilze Vazdika atklāj, ko domā par vakcinēšanos: “Tas viss tracina!” 218
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķim Laurim Reinikam dzejnieces Magones Šutovienes dēļ jāsarkst: “Tas bija tā! Man gribējās kartupeļu maisu uzvilkt galvā…” 135
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Paparaci “pieķēruši” Keitu Midltoni ikdienā. Lūk, kā hercogiene izskatās, kad “darba laiks” ir beidzies 20
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Izdevies iemūžināt vienus no greznākajiem mazputniņiem Latvijā, kurus nevar sastapt pilsētas vidē 24
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Guntra, Marianna un Ginters 1
15 stundas