Foto: PEXELS

NEPLP tīmekļa vietnes “Brīvvalsts TV” raidījumu nodrošinātājiem piemēro kopumā 1900 eiro sodus 11

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) trīs administratīvā pārkāpuma procesos par pretlikumīgu audiovizuāla pakalpojuma pēc pieprasījuma sniegšanu lēmusi sodīt tīmekļa vietnes “www.brivvalsts.tv” raidījumu nodrošināšanā iesaistītās personas, kopumā piemērojot 1900 eiro sodus, aģentūru LETA informēja padomes pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

NEPLP veica tīmekļa vietnes “www.brivvalsts.tv” pārbaudi, izvērtējot tās atbilstību audiovizuāla pakalpojuma pēc pieprasījuma pazīmēm. NEPLP konstatēja, ka vietnes darbībā vienlaikus pastāv visas pazīmes, kas liecina, ka pakalpojuma “www.brivvalsts.tv” sniedzējiem bija jāsniedz NEPLP paziņojums par pakalpojuma sniegšanu pirms tā sākšanas un tādējādi jākļūst par elektronisko plašsaziņas līdzekli.

Pakalpojuma pēc pieprasījuma mērķis pēc būtības ir nodrošināt – veidot, izplatīt – televīzijai līdzīgus raidījumus digitālā vidē, ko skatītājs pēc pieprasījuma var skatīties tā izvēlētā laikā un vietā. Padome norāda, ka pakalpojuma sniedzējs šādā veidā var gūt arī dažāda veida ieņēmumus, lai tostarp segtu pakalpojuma izmaksas.

CITI ŠOBRĪD LASA

NEPLP par Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma prasību pārkāpumiem lēmusi piemērot augstāko iespējamo soda apmēru – 700 eiro divām raidījumu veidošanā un nodrošināšanā iesaistītām personām, bet vienai – 500 eiro.

“Pārkāpums uzskatāms par būtisku – pakalpojums pēc pieprasījuma pretlikumīgi tiek sniegts jau ilgstoši, tādējādi ne vien maldinot plašu sabiedrības daļu, bet arī veidojot nevienlīdzīgu situāciju nozarē, kurā citi pakalpojumu pēc pieprasījuma sniedzēji nodrošina pakalpojumu, ievērojot nozari regulējošajos normatīvajos aktos noteiktos pienākumus un ierobežojumus,” norāda NEPLP locekle Ieva Kalderauska.

Viņa aicina “www.brivvalsts.tv” pakalpojuma sniedzēju iesniegt paziņojumu par audiovizuālā pakalpojuma pēc pieprasījuma sniegšanu un tādējādi pārtraukt prettiesiskas darbības.

NEPLP ir neatkarīga institūcija, kas atbilstoši savai kompetencei pārstāv sabiedrības intereses elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā. Padome uzrauga, lai to darbībā tiktu ievērota Satversme, Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums un citi normatīvie akti. Padome ir atvasināta publiska persona.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.