An anti-migration protesters holds a national flag on October 3, 2015 in Helsinki. Several protests, both pro- and anti-migration, were organized in cities of Finland.
An anti-migration protesters holds a national flag on October 3, 2015 in Helsinki. Several protests, both pro- and anti-migration, were organized in cities of Finland.
Foto – AFP/LETA

Nezina vai piemirsis… 7

Pievieno LA.LV

“Īstais soms” Jusi Halla-Aho savā intervijā (“LA” 10. februārī) stāsta, ka pirmoreiz patvēruma meklētāji Somijā ieradās 1990. gadā – “toreiz mēs bijām ziņkārīgi. Mūsu attieksme bija naiva”.

NASA satelīti uz Zemes fiksējuši netipiskus procesus, kas notiek tieši naktīs 16
RAKSTA REDAKTORS
Kārtējā iespēja piepelnīties? Iluta neizpratnē, ka tehniskajā apskatē jāmaksā pat tad, ja iepriekšējā skate vēl ir derīga
Patiesība nākusi klajā: Marks Rite paver priekškaru vienam no Eiropas noslēpumiem par karu Ukrainā
Lasīt citas ziņas

Droši vien Halla-Aho ir pārāk jauns, lai atcerētos vai zinātu, ka tā nav gluži patiesība. Protams, ka pirmie bēgļi Somijā ienāca no Padomju Savienības laikā starp abiem pasaules kariem, tiesa, tas ir ļoti sen. Pagājušā gadsimta 70. gados ieradās bēgļi no Čīles Dienvidamerikā, 80. gados – no Vjetnamas Āzijā un 90. gados – no Somālijas Āfrikā, kā arī Dienvidslāvijas.

Visas šīs grupas integrējās Somijā, apguva valodu, mācījās skolās vai augstskolās un sāka strādāt. Un daļa, ja situācija uzlabojās, atgriezās savā dzimtenē.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Somija nekad nav bijusi tik sašķelta kā pašlaik,” stāsta Halla-Aho. Vai viņš būtu piemirsis Somijas pilsoņu karu (1918.), kura laikā Somijā nogalināja desmitiem tūkstošu cilvēku?

Citādi domājošos Halla-Aho apsaukā par fanātiķiem, ar kuriem nevar sarunāties. Viņš nemaz nepiemin pēdējā laika vardarbīgos uzbrukumus bēgļu centriem, kurus krasi nosodījuši daudzi somu politiķi, tajā skaitā prezidents Nīniste.

Juka Rislaki Jūrmalā

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.