Latvijā
Politika

No vēlēšanu kandidātu saraksta svītro NSL pārstāvi Sadovski0

Foto – Evija Trifanova/LETA

Nesaņemot apliecinājumu par sodāmības dzēšanu, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien nolēma svītrot no partijas “No sirds Latvijai” Saeimas vēlēšanu kandidātu saraksta Jevgēniju Sadovski.

Šāds lēmums pieņemts, jo CVK no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra bija saņēmusi ziņas, ka uz Sadovski attiecināms Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojums, kas liedz pieteikt par kandidātiem un Saeimā ievēlēt personas, kuras sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, izņemot personas, kuras ir reabilitētas vai kurām sodāmība dzēsta vai noņemta.

CVK iepriekš divreiz atlika lemšanu šajā jautājumā. Pirmajā komisijas sēdē Sadovskis norādīja, ka viņa sodāmība esot dzēsta un, iespējams, Informācijas centra rīcībā vēl nav atbilstošā dokumenta. Lemšanas procesā komisijai bija nepieciešams sēdes pārtraukums, lai sazinātos ar Informācijas centru, tomēr, nesaņemot atbildi, komisija lēma kandidāta svītrošanas jautājuma skatīšanu atlikt līdz nākamajai sēdei.

Nākamajā sēdē šī jautājuma izskatīšanu atlikta vēlreiz, jo Sadovskis sēdē skaidroja, ka informācija par to, ka viņa sodāmība ir dzēsta, ir pieejama Lielbritānijā, kur tā ir jāizņem rakstiskā formātā, lai būtu iespējams veikt izmaiņas Latvijas reģistrā. Lai dotu iespēju saņemt šo izziņu, CVK uz divām dienām atlika lēmuma pieņemšanu.

Saistītie raksti

Sadovskis šodien CVK sēdē apliecināja, ka izziņa no Lielbritānijas, kur izdarīts pārkāpums, vēl nav saņemta. Savukārt CVK lēma viņu svītrot no deputātu kandidātu saraksta.

Sadovskis aģentūrai LETA nekomentēja, vai CVK lēmumu plāno pārsūdzēt tiesā.

CVK norāda, ka kandidāts bija pieteikts Rīgas vēlēšanu apgabalā, tāpēc atlikt lēmuma pieņemšanu par kandidāta svītrošanu ilgāk nebija iespējams. CVK nekavējoties ir jāuzsāk Rīgas vēlēšanu apgabala zīmju drukāšana, lai tās laikus pagūtu piegādāt pasta balsošanas iecirkņiem ārvalstīs, kuriem zīmes tālāk jānosūta vēlētājiem, kuri pieteikušies balsot pa pastu.

13.Saeimas vēlēšanas notiks oktobra pirmajā sestdienā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.