“Noderīgie idioti”. “Atmaskots” podkāsta 7. epizode 0

Apzīmējums “noderīgie idioti” (“useful idiots”) bija zināms un bieži izmantots Aukstā kara gados, kad ar to tika raksturoti Padomju Savienības piekritēji Rietumu valstīs.

Reklāma
Reklāma
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

Bet, cik tas ir aktuāls mūsdienās un vai tādi ir arī Latvijā?

Vēl šoreiz par internetā izplatītajiem paziņojumiem, ka Latvijā vērojamas “nacistiskas noskaņas”, kas var izpausties pacientu šķirošanā, pieaugot saslimstībai ar Covid-19.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Izveidos īpašu sistēmu – pilsoņi, latvieši, jaukteņi, Eiropas Savienības pilsoņi, tad nepilsoņi un visbeidzot Krievijas pilsoņi, kas te dzīvo. Tas ir kā galvaskausus mērīt, tāds nacistu princips,” apgalvo Vladimirs Lindermans.

Šajā epizodē arī par Valsts prezidenta Egila Levita aicinājumu rūpīgāk vērtēt informāciju pirms dalīties ar to. Cik plašu atsaucība tas ieguvis un vai ar to pietiek?

Sarunājas “Latvijas Avīzes” žurnālists Māris Antonevičs un žurnāla “Mājas Viesis” galvenās redaktores vietnieks Ģirts Kasparāns.

Klausies:

LA.LV Aptauja

Vai jūs uzrunāja Valsts prezidenta Egila Levita aicinājums sabiedrībai pārbaudīt informāciju?

  • Nepamanīju tādu

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.