Foto-Stock.xchng

Nodoklis palīdzētu neaptaukoties 0

Britu zinātnieki uzskata: nodoklis kaitīgiem pārtikas produktiem palīdzētu cīnīties ar aptaukošanos, kā arī sirds un asinsvadu slimībām, ziņo British Medical Journal

Reklāma
Reklāma

 

WSJ: Izraēla Irānā divu dienu laikā panāca to, ko Krievija 3 gados nespēja sasniegt Ukrainā 134
Kokteilis
Lauvas ir lepni, Dvīņi – aizmāršīgi: kā kura zodiaka zīme audzina savus bērnus
Brīdina par iespējamu katastrofu: Eiropu klusi iekaro “supermonstru” armija, kas posta ceļus un elektroapgādi
Lasīt citas ziņas

Pētnieki secinājuši, ka papildu nodokļi neveselīgiem produktiem pozitīvi ietekmēs sabiedrības veselību. Par piemēru var minēt ASV, kur 35% nodoklis cukuru saturošiem dzērieniem kafejnīcās ir novedis pie to patēriņa samazinājuma par 26%.

Kā prognozē pētnieki, ja ASV tiktu ieviests nodoklis saldinātajiem dzērieniem 20% apmērā it visur, varētu panākt, ka aptaukošanās sabiedrībā mazinātos par 3,5%. Naudu, ko iegūtu no šiem nodokļiem, būtu iespējams izmantot aptaukošanās izraisīto slimību ārstēšanai un veselīgu produktu subsidēšanai.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.