Foto: AFP

Norvēģijā atjaunota Munka balva mākslā 0

Pievieno LA.LV

Gaidot lielākās un prestižākās balvas latviešu mākslā – Purvīša balvas – pasniegšanu, interesanti uzzināt, ka pēc ilgāka pārtraukuma norvēģu dižgara Edvarda Munka vārdā nosaukto balvu atjaunojis mākslinieka muzejs Oslo sadarbībā ar kompāniju “Statoil”.

NASA satelīti uz Zemes fiksējuši netipiskus procesus, kas notiek tieši naktīs
Patiesība nākusi klajā: Marks Rite paver priekškaru vienam no Eiropas noslēpumiem par karu Ukrainā
Situācija kļūst nopietna: ASV ir nobažījušās, ka Krievijas kampaņa pret Baltijas valstīm varētu pāraugt kaut kā lielākā
Lasīt citas ziņas

Theartnewspaper.com raksta, ka pirmās 500 000 norvēģu kronu (aptuveni 58 300 eiro) vērtās balvas pasniegšana notiks jau šī gada 12 decembrī, mākslinieka dzimšanas dienā, taču vēl nav nokomplektēta žūrija. Munka muzeja direktors Steins Olavs Henrihsens norāda, ka viņš vēlētos izveidot žūriju, kura labi pārzina pasaules, ne tikai Eiropas vai Asv mākslas ainu.

Munka balva tika iedibināta pirms desmit gadiem., taču pasniegta tikai divreiz – 2005. un 2006. gadā. Kad balvas iniciatora, laikmetīgās mākslas biroja, vadību pārņēma ASV augusī ukraiņu izcelsmes mākslas zinātniece un kuratore Marta Kuzma, balva klusītēm izčākstēja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Starptautiski pazīstamais Munka eksperts un kurators Dīters Buhhārts atzinīgi vērtē balvas atjaunošanu, taču piebilst, ka vienmēr ir kāda problēma: “Lai iedibinātu balvas prestižu, tā jāpasniedz pazīstamam māksliniekam, taču mazpazīstamajiem tā nepieciešama vairāk.” Tāpat kā Purvīša, arī Munka balvu pasniegs reizi divos gados.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.