AFP/LETA

Norvēģijas latviete Heine izcīna 33.vietu grupas braucienā 0

Norvēģiju pārstāvošā latviešu riteņbraucēja Vita Heine svētdien Riodežaneiro olimpisko spēļu grupas braucienā izcīnīja 33.vietu, bet par čempioni tika kronēta Nīderlandes sportiste Anna van der Bregena.
Savukārt sudraba medaļu izcīnīja zviedriete Emma Jūhansone, bet bronzas medaļu ieguva Elīza Longo Borgīni no Itālijas.

7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17

Van der Bregena pērn pasaules čempionātā individuālajā un grupas braucienā izcīnīja sudraba medaļas. Tikmēr Jūhansonei šī ir otrā sudraba medaļa olimpisko spēļu grupas brauciena sacensībās, jo arī 2008.gadā Pekinā viņa kļuva par vicečempioni.

Šajās šosejas riteņbraukšanas sacensībās sportistēm bija jāveic 136,9 kilometrus garu grupas brauciena distanci, kurā bija gan ļoti smagi kāpumi, gan līdzenumi, gan arī bruģa sekcijas.
Tāpat kā vīru sacensībās, arī dāmu grupas braucienā sacensību gaitu iespaidoja trases kāpumi un nobraucieni, turklāt svētdien Riodežaneiro bija ļoti vējaini laikapstākļi. Kā kungiem, tā arī dāmām krita sacensību līdere, kad 20 kilometrus pirms finiša smagi saslīdēja un apmalē ietriecās nīderlandiete Annemīka van Vlētena.
Trio ar olimpisko čempioni priekšgalā distanci veica piecās stundās 51 minūtē un 27 sekundēs, bet Heine viņām zaudēja septiņas minūtes un septiņas sekundes, kas deva 33.pozīciju.

Heine Jāņu laikā triumfēja Norvēģijas čempionātā grupas braucienā un individuālajās sacensībās. Lai gan olimpiskās kvalifikācijas rangā augstāku vietu ieņēma cita norvēģiete Emīlija Mūberga, tomēr uz četrgades lielāko sporta notikumu devusies Heine.

Heine ir jau 31 gadu veca, bet līdz šim aizvadīto četru sezonu laikā ar augstiem panākumiem nebija izcēlusies, piemēram, pērn viņa nevienās starptautiskajās individuālajās sacensībās nespēja tikt pirmajā divdesmitniekā. Vēl 2013.gadā viņa zem Latvijas karoga brauca pasaules čempionātā, izcīnot 39.vietu individuālajā distancē. Savukārt kopš pagājušās sezonas viņa pārstāv Norvēģiju.

Heine Norvēģijā pirmo reizi viesojās 18 gadu vecumā un palika tur laimīgas sakritības dēļ. Latviete tur sastapa savu nākamo vīru, ar kuru kopā pārcēlās uz dzīvi Bergenā. Tikai 25 gadu vecumā viņa nopietni pievērsās riteņbraukšanai, papildinot vietējās komandas rindas, bet pēc tam viņa nonāca “Hitec Products” vienībā. Paralēli riteņbraukšanai Heine Bergenas Universitātē ieguvusi augstāko izglītību finansēs.