Foto: Shutterstock

Slepkavība dzīvokļa dēļ: jauniete kopā ar draugu nogalina savu audžumāti 1

Pagājušajā nedēļā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā sāka skatīt krimināllietu, kurā divi 20 gadus veci cilvēki, Alīna un Kristijāns, apsūdzēti par pusmūža rīdzinieces – Alīnas audžumātes – slepkavību.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Ukraina pazemo Putinu, pārkāpjot vienu “sarkano līniju” pēc otras
Lasīt citas ziņas
Alīnai un viņas audžumātei abām viens uzvārds, un sociālos tīklos joprojām atrodamas fotogrāfijas, kurās abas redzamas mīļi apskāvušās.

No apsūdzības izriet, ka pagājušā gada vasarā pirms Jāņiem Alīna aizbraukusi pie sava drauga Kristijāna uz Alūksni, kur abi vienojušies, ka vajadzētu noslepkavot audžumāti, kura ar savu vīru esot gribējusi, lai Alīna pārtrauc grūtniecību. Turklāt pēc audžumātes nāves audžumeita iegūtu tiesības uz viņas Rīgas dzīvokli. Tā tapis slepkavības plāns.

CITI ŠOBRĪD LASA

22. jūnijā Alīna atgriezusies Rīgā, maldinot audžuvecākus, ka ar draugu sastrīdējusies. 24. jūnijā Alīna ievedusi draugu tobrīd tukšajā dzīvoklī, iedevusi viņam vāzi un likusi paslēpties tualetē. Kad mājās atgriezusies audžumāte, Alīna viņu pievilinājusi pie tualetes, no kurienes iznācis Kristijāns un vairākas reizes iesitis sievietei ar vāzi pa galvu, pēc tam iesitis arī ar cirvi.

Tad arī Alīna cirtusi ar cirvi. Audžumāte nomirusi notikuma vietā.

Jaunieši nolaupījuši mantas 14 388 eiro vērtībā – naudu, mobilo telefonu un vērtslietas – un aizmukuši. Taču policija viņus atrada un apcietināja. Alīna apcietinājuma laikā dzemdēja bērnu.

Alīna savu vainu atzina, bet nepiekrita morālai kompensācijai. Kristijāns vainu neatzina. Cietušie – noslepkavotās sievietes vīrs – prasa 10 000 eiro morālo kompensāciju, tēvs – 40 000 eiro.

Cietušie uz tiesu nebija ieradušies un lūdz tiesai nākamā sēdē nodrošināt videokonferenci, jo nevēloties atrasties vienā tiesas zālē ar slepkavām.

Videokonferenci no Iļģuciema cietuma lūdza arī Alīna, jo neesot kam atstāt zīdaini. Taču tiesai plānotajā datumā nebija tehniskas iespējas no divām vietām nodrošināt videokonferenci. Tāpat tiesai nav pienākums risināt zīdaiņa pieskatīšanas problēmas.

Tad cietušo advokāte Zane Ruka lūdza tiesai noteikt slēgtu statusu, jo tikšot cilātas privātas lietas. (Pirmajā tiesā bija ieradušies vairāki Kristijāna radinieki, kas pirms un pēc tiesas sēdes pauda vairākas kontroversālas notikušā versijas.) Tiesnese šo lūgumu arī apmierināja. Lietas iztiesāšana turpinās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.