Ekonomika
Īpašums

Noskaidrotas vērtīgākās Latvijas būves1


Pasīvā privātmāja Garkalnē. Ilustratīvs foto.
Pasīvā privātmāja Garkalnē. Ilustratīvs foto.
Publicitātes foto

Latvija septīto gadu pēc kārtas tiek organizēts konkurss par ilgtspējīgāko jeb vērtīgāko objektu – “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2019”

Konkursam ir četras nominācijas: Ilgtspējīgākā ēka, Ilgtspējīgākais projekts, Ilgtspējīgākā publiskā ārtelpa, Ilgtspējīgākā studentu ideja.

Par igtspējīgākajām privātmājām tika atzītas koka pasīvā ģimenes māja Garkalnē, koka pasīvā ģimenes māja Jaunmārupē un zemas enerģijas ģimenes māja Amatciemā.

Par ilgtspējīgākajiem sabiedriskajiem objektiem atzina Limbažu pilsētas daudzfunkcionālo sporta un veselības kompleku, noliktavu ēkas ar ražošanas un biroja telpām jaunbūvi Bukaišu ielā 1, Rīgā, daudzdzīvokļu ēkas Tallinas ielā 86 rekonstrukciju.

Nominācijā Ilgtspējīga publiskā ārtelpa uzvarēja Ventspils Lielais laukums, Pasta sala Jelgavā, Rīgas HES ūdenskrātuves Ikšķiles aizsargdambja atjaunošana un multifunkcionāla veloparka izveide un teritorijas attīstīšana Esplanādē, Daugavpilī.

Nominācija Ilgtspējīgākais projekts 2019 par labākajaiem atzina biroju ēku kompleksu “Elemental Skanste”, Rīgā undzīvojamo kompleku Stabu 100.

Nominācijā Ilgtspējīgākā studentu ideja 2019 uzvarēja ekspozīcija Viedais koks, būvgružu samazināšana ēkas dizaina procesā un katalogs Mazēka Latvijas ainavā.

Konkursu organizē biedrība “Building Design and Construction Council”.

Saistītie raksti

Konkursa mērķis ir meklēt un izcelt objektus, kuru vērtība izpaužas ekonomiskos ekspluatācijas izdevumos, pietiekamā gaisa apmaiņas daudzumā un draudzīgumā videi un cilvēkam, ko nosaka kvalitatīvu materiālu izmantojums. Latvijā ir tādas ēkas, un to pasūtītāji ir uzņēmēji, sabiedriskais sektors, kā arī privātīpašnieki.

Labi būvēt nenozīmē būvēt dārgi, lielāka nozīme ir pārdomātiem risinājumiem. Saskaņā ar nekustamo īpašumu attīstītāju datiem ilgtspējīgās jeb vērtīgās ēkas ir izdevīgākas īpašniekiem.

LA.lv
LB
Latvijas Bizness
Ekonomika
Viktorija Beatrice Radzeviciene: Papildu miljons iepirkšanās tūristu
10 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Latvijā joprojām ir vismaz 30 apdzīvotas lauku mājas bez elektrības 4
10 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Narvesen” sola saglabāt “Caffeine” zīmolu
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Māja nostāvēs 800 gadus un vairāk. Koka guļbūvju otrā atnākšana
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
Vai Ernestam Gulbim Melburnā nāksies spēlēt basām kājām?
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Dānijas parlamenta spīkeram nodod lūgumu neizdot Kristīni Misāni
5 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Mistiska valsts institūciju nevarība 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Notikušais satriecis visu ciematu: jauns puisis zaudē dzīvību
4 stundas