Kultūra
Kultūrpolitika

Noskaidroti LNKC rīkotā kora dziesmu konkursa laureāti0


Koncertā piedalījās arī koris “Balta” Māras Marnauzas vadībā.
Koncertā piedalījās arī koris “Balta” Māras Marnauzas vadībā.
Foto: LETA

Sestdien, 28. septembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē norisinājās Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) organizētā “Kora dziesmu konkursa 2019” otrās kārtas koncerts, kurā noskaidrojās arī laureāti, LA.lv uzzināja LNKC.

Par labākajiem kora mūzikas jaundarbiem diriģentu vērtējumā tika atzīta latviešu tautasdziesma Ilzes Akerbergas (ASV) apdarē “Tumsa, tumsa, kas par tumsu” un latviešu tautasdziesma Ēvalda Dauguļa apdarē “Pie dieviņa gari galdi”.

Koru diriģentu vērtējumā konkursa II kārtā otro vietu ieguva Jevgeņijs Ustinskovs ar latviešu tautasdziesmu “Ai, gaļdeņi”.

Ttrešā vieta piešķirta vairākiem autoriem – Irīnai Mihailovskai par dziesmu “Ticība” ar Jāņa Poruka vārdiem, Sandrai Birzei par latviešu tautasdziesmu “Laece saule reitā agri” un latviešu tautasdziesmai Indras Railas apdarē “Šūpo mani māmuliņa”.

Saistītie raksti

LNKC koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss: “Šī konkursa mērķis ir turpināt tradīcijām bagātās latviešu koru mūzikas attīstību un veicināt jaunradi, papildinot un bagātinot Latvijas amatierkoru repertuāru. Ceru, ka šos jaundarbus koru diriģenti iekļaus savu koru repertuāros, un tos dzirdēsim arī 2020. gada reģionālajos koru svētkos. Ļoti iespējams, ka kāda no šīm dziesmām tiks iekļauta arī nākamo Dziesmu svētku repertuārā 2023. gadā un pieskandinās Mežaparka Lielo estrādi.”

LNKC šī gada sākumā aicināja komponistus, mūzikas autorus un aranžētājus piedalīties “Kora dziesmu konkursā 2019”, radot oriģināldarbus un tautas dziesmu apdares jauktā, sieviešu, vīru un dubultkora sastāvam, kā arī ieteikt skaņdarbus, kas radīti laikā no 2015. līdz 2019. gadam. Konkursā kopā tika iesūtīti 74 skaņdarbi, no kuriem desmit tika izvirzīti dalībai II kārtā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.