Kultūra
Kultūrpolitika

Noskaidroti “Vakara romāna” konkursa laureāti0

Publicitātes foto

Linda Kusiņa-Šulce, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Noslēdzies izdevniecības “Latvijas Mediji” izsludinātais oriģinālliteratūras konkurss “Vakara romāns 2021”.

Šogad rakstītāji bijuši ļoti aktīvi – konkursā saņemts rekordliels pieteikumu skaits gan no sērijā jau pazīstamiem autoriem, gan vairākiem debitantiem, turklāt atsevišķi autori startējuši ar vairākiem darbiem.

Žūrijas pārstāve rakstniece Monika Zīle izteica prieku par kuplo dalībnieku pulku: “Tas, ka cilvēki joprojām raksta, apliecina, ka latviešu valoda ir dzīva. Daži no romāniem bija īsts pārsteigums, un varam “Vakara romāna” sērijas cienītājiem apsolīt, ka viņus gaida jaunas grāmatas ar saistošiem sižetiem un apkārtējā dzīvē atpazīstamiem varoņiem, turklāt uzrakstītas labā valodā.”

Šogad konkursā ienākušas jaunas, interesantas tēmas, tomēr šķita – autoriem pietrūcis laika, lai savu darbu noslīpētu līdz galam, tādēļ žūrija lēma pirmo vietu nepiešķirt.

Otrā vieta piešķirta Andrai Rušmanei-Vējai par iesūtīto darbu “Divatne” – turpinājumu lasītāju atzinīgi novērtētajam romānam “Vienpatnieki”.

Trešo vietu dala divas autores, kurām šī ir debija “Vakara romāna” sērijā – Ilze Upīte-Zavjalova (“Galējības labirintos”) un Iveta Blodone (“Ilūziju atbalss”).

Saistītie raksti

Šogad žūrija lēma arī piešķirt debijas balvu – to saņem grāmatu blogere Ruta Zimnoha par manuskriptu ar nosaukumu “Pirms saule riet”.

Par publicēšanai piemērotiem žūrija atzina vēl vairākus romānus, ar kuru autoriem izdevniecība sazināsies individuāli.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
2 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
2 stundas
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 10
Intervija 9 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 sasniedzis arī Krimuldas novadu
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
6 stundas