Latvijā
Sabiedrība

Rinkēvičs: Ja ar Covid-19 saslimāt ārvalstīs, uz mājām braukt atpakaļ nevajag. “Slimība jāizslimo tur, kur tā ir saķerta”2

Foto: ekrānuzņēmums no video

“Kopš 1. jūlija Eiropas Savienība, tostarp arī Latvija, ir atvērusi robežu vairāku valstu pilsoņiem, kas ir ārpus Eiropas Savienības, tostarp arī mūsu pašu valsts piederīgajiem. Saraksts ar šīm valstīm ir pieejams Ārlietu ministrijas, Veselības ministrijas un SPKC (Slimību profilakses un kontroles centrs) mājaslapās,” ceļot gribētajiem labās ziņas RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” pavēstīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Pārējo valstu, kas nav šajā sarakstā, iedzīvotājiem vai mūsu valstspiederīgajiem, kas atgriežas no šīm valstīm, pašizolācijas prasība ir obligāta, atgādināja ārlietu ministrs, piebilstot, ka tas attiecas uz ASV, Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu – šīs valstis esot “sarkanajā sarakstā”.

“Ja jūs saslimstat esot izbraucis, prasība ir viena – ir jāizveseļojas tajā valstī, uz kuru esat aizbraucis. Nevajag censties lidot, braukt mājās, šī slimība ir jāizslimo tur, kur tā ir saķerta,” atgādināja ministrs.

“RīgaTV 24” video:

Otra lieta, ko Rinkēvičs uzsvēra, ir par cilvēkiem, kas dodas tranzītā.

“Piemēram, ja no Norvēģijas (situācija Norvēģijā ļauj ceļot bez pašizolācijas ievērošanas) brauc caur Zviedriju (Zviedrija ir sarkanajā sarakstā, kuru apmeklējot ir jāievēro pašizolācija) uz Latviju, vienalga vai šķērsojat šo valsti caur lidostu, sauszemi vai izmantojot prāmja pakalpojumus, ir obligāti jāievēro pašizolācija,” uzsvēra ministrs.

Ārlietu ministrs raidījumā norādīja, ka joprojām spēkā esot koeficients, pēc kura rēķina to, uz kurām un no kurām valstīm ir atļauts ceļot un kad ir jāievēro pašizolācija.

Atgādinām, ka nerekomendē doties uz valstīm, kuru kumulatīvie rādītāji ir virs 25 (14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju Eiropas savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, kā arī Šveicē un Apvienotajā Karalistē un citās atsevišķās valstīs.

Saistītie raksti

Ja atrodies pašizolācijā un valstij, no kuras atgriezies, komulatīvais rādītājs 14 dienu laikā uz 100 000 iedzīvotāju vairs nepārsniedz 15, tad pašizolāciju drīkst pārtraukt.

“Situācijā, kad pēkšņi saslimstība nedēļas laikā ir virs 15 saslimušajiem un tad normalizējas, arī tiem cilvēkiem, kas šīs attiecīgās nedēļas laikā būs, piemēram, atgriezušies no Bulgārijas vai Rumānijas, kur rādītājs ir virs 15, būšot obligāti jāievēro pašizolācija,” sacīja ārlietu ministrs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IJ
Ieva Janelsiņa
Kultūra
Jaunā teātra sezona ir klāt. Ar kādām prasībām tagad jārēķinās skatītājiem?
Speciālreportāža 2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Baltkrievijā dzīvību zaudējis protestētājs, vairāki desmiti ievainoti
26 minūtes
LE
LETA
Kultūra
Mūžībā devies rakstnieks un publicists Artūrs Snips
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Levits aicina izmeklēt Baltkrievijā notikušo prezidenta vēlēšanu procesu
42 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Kā atšķiras un sakrīt krievvalodīgo interešu aizstāvju viedokļi? Priekšvēlēšanu duelī “Cīņa par Rīgu” Inna Djeri un Jānis Kuzins 1
1 stunda