Adrians Severins
Adrians Severins
Foto – AFP/LETA

Notiesā Rumānijas bijušo EP deputātu 1

Rumānijas tiesa piespriedusi trīs gadu cietumsodu korupcijā apsūdzētajam bijušajam Eiropas Parlamenta deputātam Adrianam Severinam.

Kļūdas, kas var maksāt ļoti dārgi! 14 lietas, ko nekad nedarīt, ja dzīvo viens
Kokteilis
Katram dzīvokļa vai mājas numuram līdzi nāk sava aura un “liktenis”. Noskaidro savējo!
VIDEO. Šausmu brīdis trasē: 19 gadus vecs olimpiskais favorīts paliek nekustīgs pēc smaga kritiena
Lasīt citas ziņas

Viņš bija viens no trim EP likumdevējiem, kurus laikraksta “The Sunday Times” žurnālisti 2010. gadā slepus nofilmēja, apspriežot kukuļu pieņemšanu apmaiņā pret Eiropas likumdošanas procesa ietekmēšanu. Rumānijas Kasācijas tiesa piesprieda 61 gadu vecajam politiķim trīs gadu un trīs mēnešu cietumsodu par gatavību pieņemt 100 000 eiro kukuli gadā apmaiņā pret Eiropas Savienības likumprojektu ietekmēšanu. Lietu pret Severinu ierosināja Rumānijas pretkorupcijas aģentūra DNA.

Pēc skandāla izcelšanās Severins atteicās nolikt EP mandātu, paziņojot, ka nav darījis neko nelegālu vai pretēju normālai rīcībai. Pārējie šajā lietā aizdomās turētie bija austriešu EP deputāts Ernests Štrāsers un slovēnis Zorans Halers. Arī viņiem savās valstīs piespriests cietumsods.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.