Foto – AFP

Obama nav gatavs atteikties no Gvantanamo cietuma slēgšanas 0

ASV prezidents Baraks Obama, kuram pavisam drīz būs jāatstāj Baltais nams, ceturtdien paziņojis, ka nav gatavs atteikties no sava solījuma slēgt Savienoto Valstu militāro cietumu Gvantanamo bāzē, Kubā.

Kokteilis
“Karmiska vilkme uz Lindām” – pilsētā baumo, ka Hosams Abu Meri ir ar jau trešo Lindu
Kokteilis
Šīs trīs zodiaka zīmes redz tev cauri: viņām piemīt īstas detektīva prasmes
FOTO. Vaira Vīķe-Freiberga aicina neuzķerties un brīdina par ļoti cinisku krāpnieku gājienu
Lasīt citas ziņas

“Es neesmu gatavs piekāpties, (..) jo mēs vēl arvien čakli strādājam, lai samazinātu ieslodzīto skaitu,” preses konferencē Laosas galvaspilsētā Vjenčanā paziņoja Obama.

Obama vēlas slēgt Gvantanamo cietumu, pirms viņš atstāj ASV prezidenta amatu nākamā gada sākumā, bet viņa centienus bremzē ASV Kongresa pretestība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr ASV pēdējo mēnešu laikā ir izdevies paātrināt ieslodzīto pārvešanu uz citām valstīm.

Obama atzina, ka bēdīgi slavenais cietums kalpojis par “vervēšanas instrumentu” teroristu organizācijām un bijusi lieka naudas izšķiešana.

“Turpinot samazināt ieslodzīto skaitu līdz 40 vai 50 cilvēkiem un uzturot daudzu miljonu operāciju šo cilvēku izmitināšanai, amerikāņu tauta jautā, kādēļ tam būtu jātērē šī nauda, ja to varētu izlietot citām lietām,” sacīja Obama.

Cietums aizdomās par terorismu turētu personu ieslodzīšanai ASV karaflotes Gvantanamo līča bāzē Kubas teritorijā tika izveidots drīz pēc ASV iebrukuma Afganistānā 2001.gada beigās.

Šajā cietumā kopš tā atvēršanas ir bijuši ieslodzīti teju 800 cilvēku. Šobrīd tur ir aptuveni 60 ieslodzītie.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.