“ZALA LANDSCAPE ARCHITECTS”, “VIZUALIZĀCIJU DARBNĪCAS” attēls

Okupācijas pieminekļa vietā taps parks; pirmajā kārtā plānots ieguldīt sešus miljonus eiro 83

LETA, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Uzvaras parka Rīgā rekonstrukcijas pirmajā kārtā plānots ieguldīt sešus miljonus eiro.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas
Okupācijas pieminekļa vietā taps parks

Tā preses konferencē informēja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzvaras parka labiekārtošanas koncepcija paredz darbus veikt divos posmos. Pirmajā posmā plānots veidot parka ainavisko daļu deviņu hektāru platībā, uzstādot vairāk nekā 100 jaunu soliņu, izvietojot bērnu rotaļu un vingrošanas elementus, iestādot ap 1500 koku un krūmu, kā arī citus augus. Šajā parka daļā tiks izbūvēti gājēju un velosipēdistu celiņi ar kopējo platību 9100 kvadrātmetru, paredzot celiņu arī skriešanai. Tāpat parkā taps ainaviska skeitborda trase un tiks izbūvēta kilometru gara trase slēpošanai un skrituļslidošanai.

Paredzēts, ka parka ainaviskās daļas labiekārtošana tiks pabeigta līdz šī gada 11. novembrim, darbu veikšanai paredzēti seši miljoni eiro. Ratnieks informēja, ka minētos līdzekļus pašvaldība plāno aizņemties. Ratnieks informēja, ka trešdien izsludināts iepirkums uz parka rekonstrukcijas pirmo kārtu.

Ratnieka ieskatā, pēc rekonstrukcijas Uzvaras parkā varētu notikt daļa no valsts nozīmes pasākumiem un militārām parādēm valsts svētkos un atceres dienās. Ratnieks uzskata, ka Uzvaras parkam jāatgūst sava vēsturiskā nozīme par godu uzvarai pār bermontiešiem.

Kā aģentūrai LETA atzina Rīgas mēs Mārtiņš Staķis, kopumā šī ideja viņam šķiet laba. Iepriekš militārās parādes dalībnieki no 11. novembra krastmalas devās pāri Akmens tiltam līdz Nacionālajai bibliotēkai. Ņemot vērā, ka runa ir par Uzvaras parku un 11. novembrī tiek svinēta Latvijas armijas uzvara pār Bermonta karaspēku, un šai uzvarai par godu šis parks ticis veidots, kāpēc lai šī parāde nenoslēgtos parkā, uzskata Rīgas mērs. Viņš norādīja, ka šogad Uzvaras parkam būs 100 gadu jubileja, Staķa ieskatā varētu notikt atgriešanās pie parka sākotnējās ieceres. Neesot runa par militārās tehnikas braukšanu pa parka celiņiem, bet gan par karavīriem. Visā pārējā laikā šī būšot atklāta teritorija, kas domāta visiem iedzīvotājiem gan aktīvai, gan mierīgai atpūtai, uzsvēra Staķis.

2024. gadā parka labiekārtošanu plānots turpināt, otrajā posmā izveidojot aktīvās atpūtas zonas tuvāk Hermaņa ielai. Šajā parka daļā atradīsies dažādiem sporta veidiem paredzēti laukumi, kā arī līdzdalības budžeta konkursā rīdzinieku atbalstītais betona baseina skeitborda laukums. Tiek plānots arī izveidot bērnu ūdens rotaļu laukumu.

Reklāma
Reklāma

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks, runājot par Uzvaras parka labiekārtošanu, teicis: “Publiski izskanējušas dažādas idejas par apjomīgu publisko būvju celtniecību parkā. Taču ir skaidrs, ka šai vietai ir nepieciešams “atpūsties” pēc pieminekļa nojaukšanas un jākļūst par atvērtu telpu, kura ir pieejama un izmantojama visiem rīdziniekiem.”

Lai arī publiski izskanējuši ierosinājumi nojauktā pieminekļa vietā būvēt nacionālas nozīmes stadionu vai koncertzāli, kā rāda pašvaldības pasūtītā un SKDS veiktā iedzīvotāju aptauja, 64% rīdzinieku atbalsta ieceri atjaunot un labiekārtot parku, informē Rīgas dome. Pieminekļa obelisks Uzvaras parkā tika nogāzts 2022. gada 25. augustā. Pieminekļa ansambļa demontāžas darbi šobrīd vēl nav noslēgušies.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.