Foto: ekrānuzņēmums

VIDEO. Uzvaras parkā, kur agrāk slējās piemineklis, pavisam drīz tiks atklāts pirmais Rīgas panorāmas rats 31

Uzvaras parkā vietā, kur plānots būvēt Rīgas panorāmas ratu, veikta koku pārstādīšana, aģentūru LETA informēja SIA “RPR Operators” pārstāvji.

Reklāma
Reklāma

Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

Plānots, ka šogad Pārdaugavas siluetu papildinās jauns akcents – Rīgas panorāmas rats, ko īsteno Latvijas uzņēmums “RPR Operators”. Kompānijā norāda, ka tas ir nozīmīgs projekts Daugavas kreisā krasta attīstībai, atjaunojot vēsturisko Uzvaras parka infrastruktūru teritorijā starp Raņķa dambi un Slokas ielu, kā arī uzstādot jaunu tūrisma un izklaides objektu.

Uzvaras parka pieminekļa nojaukšanas gaita
CITI ŠOBRĪD LASA

Projekta gaitā tiks veikta divu dižskabāržu (“Fagus sylvatica”) pārstādīšana, kuri līdz šim atradušies panorāmas ratam paredzētajā būvniecības vietā. Koku pārstādīšanu veic profesionāls koku kopšanas uzņēmums SIA “Labie koki”. Uzņēmuma pārstāve Kristīne Beņķe norāda, ka pieaugušu koku pārstādīšana kopumā nav nekas neparasts. Rīgā ir bijuši vairāki koku pārstādīšanas gadījumi, lai tos saglabātu un vienlaikus īstenotu pilsētai nozīmīgus attīstības projektus.

Uzvaras parka pieminekļa nojaukšanas gaita

Beņķe skaidro, ka šī pārstādīšana gan Latvijā, gan “Labo koku” pieredzē būs unikāla ar to, ka abi koki tiks pārstādīti vienkopus, neatdalot to kopā savijušās sakņu sistēmas. Lai nodrošinātu augstu koku dzīvotspēju, pārstādot koki netiks atdalīti, saglabājot pēc iespējas vairāk saknes, un no tagadējās atrašanās vietas ar ceļamkrāna palīdzību tiks pārcelti uz jauno mājvietu aptuveni 40 metrus tālāk.

“RPR Operators” pārstāvji informē, ka līdz ar koku pārvietošanu ir sākusies sagatavošanās parka labiekārtošanai un panorāmas rata projekta īstenošanai, lai attīstītu jaunu zaļo atpūtas zonu un stiprinātu Rīgas tūrisma industriju, sniedzot iespēju ikvienam baudīt pilsētas panorāmu no nepieredzēta skatu punkta.

Neatļauta pulcēšanās pie nojaucamā Uzvaras pieminekļa - 23. augusta vakars

Šī projekta ietvaros plānots izbūvēt tikai pašu panorāmas ratu un biļešu kasi. Līdz ar panorāmas rata izveidi tiks attīstīta arī apkārtējā teritorija, modernizējot parka infrastruktūru – pilnveidojot apgaismojuma sistēmu, labiekārtojot celiņus, soliņus, labierīcības un papildu apzaļumojumu, drošības nolūkos ierīkojot arī videonovērošanu. Saskaņā ar jauno koncepciju paredzēts renovēt celiņu tīklu visā Uzvaras parka daļā starp Mārupīti, Slokas ielu un Raņķa dambi, kas būs būtisks ieguvums apkārtnes iedzīvotājiem.

Projekta īstenotājs ir Latvijas uzņēmums “PRP Operators”. Rīgas panorāmas rats taps sadarbībā ar vienu no pasaulē vadošajām panorāmas ratu izgatavotāju kompānijām, sekojot Tallinas, Helsinku, Budapeštas, Gdaņskas, Londonas, lielāko Vācijas pilsētu un citu tūristu iemīļotu galamērķu piemēram. Papildu panorāmas rata būvniecībai paredzēti arī plaši piegulošās parka teritorija labiekārtošanas darbi.

Reklāma
Reklāma

Līdz šim “RPR Operators” projektā ieguldījis vairāk nekā 840 000 eiro, savukārt kopējais investīciju apjoms varētu sasniegt aptuveni astoņus miljonus eiro.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Rīgas pilsētas būvvaldes padome 2020.gada 5.augustā konceptuāli atbalstīja panorāmas rata novietošanas vietu.

Tāpat vēstīts, ka “RPR operators” izsolē ieguva tiesības Pārdaugavā, Raņķa dambī, izbūvēt panorāmas ratu. Lēmumu par apbūves tiesību izsolīšanu uz 30 gadiem Rīgas dome pieņēma 2019.gada jūlijā. Lēmums paredzēja izsolei nodot 5700 kvadrātmetru zemesgabalu Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu.

“RPR operators” reģistrēts 2019.gadā ar 2801 eiro pamatkapitālu, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma kapitālā 52,02% kapitāldaļu pieder Maltā reģistrētajam uzņēmumam “Racoonstruction Holding Limited”, bet 47,98% – SIA “Panoramica”, kuras īpašnieki ir Dmitrijs Uspenskis (47,89%), Darja Uspenska (47,93%) un Anatolijs Predkels (4,18%). “RPR operators” patiesais labuma guvējs ir Sentkitsas un Nevisas pilsonis Rustams Gilfanovs.

“RPR operators” 2021.gadā strādāja ar 35 542 eiro zaudējumiem.

Par panorāmas rata būvniecību Rīgā ir diskutēts vairākkārt, un dažādi investori to vēlējušies izvietot, piemēram, Esplanādē, taču ne politiķu, ne sabiedrības atbalstu iecere par rata būvniecību pašā centrā nav guvusi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.