Foto: Timurs Subhankulovs

“Olainfarm” pamatīgi audzējis pārdošanas apjomu un apgrozījumu 0

Zāļu ražotāja AS “Olainfarm” konsolidētais apgrozījums šā gada 11 mēnešos bija 131,2 miljoni eiro, kas ir par 17% lielāks nekā 2018.gada attiecīgajā mēnesī, liecina uzņēmuma provizoriskie dati, kas paziņoti biržai “Nasdaq Riga”.

VIDEO. “Vai ar viņu viss ir labi? Putina dīvainā uzvedība atkal piesaista uzmanību
“Sekas var būt nepatīkamas.” Politiķis par risku, ka Krievijā pie varas var nonākt daudz radikālāki spēki
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Lasīt citas ziņas

“Olainfarm” provizoriskie dati par konsolidēto apgrozījumu šī gada novembrī uzrāda 14% pieaugumu salīdzinoši ar iepriekšēja gada novembri, un bija 12,4 miljonu eiro.

Kā liecina konsolidētie novembra pārdošanas dati, astoņos no desmit lielākajiem tirgiem bija vērojams pieaugums. Tā Krievijā apgrozījums pieauga par 34%, Baltkrievijā par 15%, Ukrainā par 2%, Kazahstānā par 47%, Moldovā par 27%, Kirgizstānā par 335%. Tāpat atsākās pārdošanas Itālijā, kur iepriekšējā gada novembrī pārdošana apjomu gandrīz nebija. Samazinājums bija Latvijā par 3% un Uzbekistānā par 19%.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iepriekšējos mēnešos aizsāktās papildus pārdošanas Krievijas zāļu izplatītājiem turpinājās arī novembrī. Paziņojumā biržai “Olainfarm” atzīmē, ka šis apgrozījums ir sasniegts ar komercnosacījumiem, kas atbilst parastai tirgus praksei un neietekmē rentabilitāti.

2019. gada 11mēnešos “Olainfarm” grupas lielāko noieta tirgu kopējais īpatsvars palielinājās līdz 80% no apgrozījuma – vislielākais īpatsvars bija Krievijas tirgus (34%), Latvijas (27%), Baltkrievijas (11%) un Ukrainas (8%). Grupas lielāko tirdzniecības partneru vidū ir arī Kazahstāna, Uzbekistāna, Nīderlande, Vācija, Tadžikistāna un Lietuva.

Straujākais pārdošanas pieaugums vienpadsmit mēnešu laikā sasniegts Nīderlandē, kur realizēts par 161% vairāk nekā pērn šajā laikā, un Uzbekistānā, kur pārdošana augusi par 33% attiecībā pret pagājušā gada 11 mēnešiem. Par 30% realizācija palielinājās Krievijā, par 11% Latvijā un Baltkrievijā, par 15% Kazahstānā, Vācijā par 2%, bet Tadžikistānā par 30%. No lielākajiem noieta tirgiem realizācijas samazinājums atzīmēts Ukrainā (par 1%) un Lietuvā (par 21%).

Šim gadam prognozētais apgrozījums “Olainfarm” grupai ir 133,3 miljoni eiro, un tas ir izpildīts par 98%. Lai gan decembra apgrozījums būs mazāks par iepriekšēja gada rezultātu, tomēr kopējais gada apgrozījums pārsniegs 2018.gada rezultātu, paziņojumā biržai prognozē uzņēmums.

“Olainfarm” valdes loceklis Lauris Macijevskis prognozē, ka labie šī gada rezultāti ļauj ar optimismu raudzīties uz nākamo gadu. “Novembrī turpinās papildus pārdošana Krievijas zāļu izplatītājiem, kas saistīta ar Krievijas zāļu verifikācijas sistēmas prasību piemērošanu no nākamā gada. Nākamā gada pirmajos mēnešos sagaidām, ka pārdošanas apjomi šajā tirgū būs mazāki,” norāda Macijevskis.

Viņš piebilst, ka galvenie izaicinājumi “Olainfarm” jaunajā gadā – Eirāzijas Savienības medikamentu tirgus regulācijas izmaiņas, zāļu failu atjaunošana atbilstoši tirgiem, iekšējo procesu efektivizācija un jaunas stratēģijas ieviešana.

Pēc nekonsolidētajiem provizoriskajiem datiem “Olainfarm” novembrī realizējusi produkciju par 9,5 miljoniem eiro, kas ir par 19% vairāk nekā pērn šajā periodā.

Preču pārdošanas apmēri palielinājās virknē lielākajos tirgos – Krievijā par 49%, Ukrainā par 7%, Baltkrievijā par 12%, Kazahstānā par 29%. Atsākās tirdzniecība Itālijā, kā arī tika piegādātas ķīmiskās vielas Horvātijā 216 000 eiro apmērā. Pārdošanas apjomi novembrī samazinājās Latvijā par 9%, Uzbekistānā par 19% un Vācijā par 15%.

Nekonsolidētie 11 mēnešu rezultāti liecina, ka “Olainfarm” realizējusi produkciju par vairāk nekā 101,3 miljoniem eiro, kas ir par 19% vairāk nekā pērn šajā pašā laikā. Atskaites periodā ar pieaugumu strādājuši deviņi no desmit lielākajiem “Olainfarm” noieta tirgiem – Krievija (par 40%), Latvija (par 2%), Baltkrievija (par 9%), Uzbekistāna (par 33%), Kazahstānā (par 2%), Nīderlande (par 165%), Vācija (par 5%), Tadžikistāna (par 27%) un Itālija (par 69%). Apgrozījums samazinājās Ukrainā par 1%.

“Olainfarm” piederošajā aptieku tīklā SIA “Latvijas aptieka” 2019.gada novembrī darbojās 68 aptiekas un to apgrozījums sasniedza 2,3 miljonus eiro, kas ir par 7% vairāk kā iepriekšējā gada novembrī. SIA “Silvanols” šī gada novembrī apgrozījums bija 0,6 miljoni eiro, kas ir par 17% vairāk nekā 2018.gada novembrī.

Elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāju SIA “Tonus Elast” un “Elast Medikl” realizācija 2019.gada novembrī veidoja 0,8 miljonus eiro, kas ir par 26% mazāk nekā pērnā gada novembrī.

Savukārt veselības centru “Diamed” un “Olainmed” apgrozījums bija 0,3 miljoni eiro. Baltkrievijas meitasuzņēmums “NPK Biotest” novembrī realizējis produkciju par 0,3 miljoniem eiro, kas ir par 31% vairāk nekā pērn novembrī.

2019.gada 11 mēnešos “Olainfarm” piederošā aptieku tīkla “Latvijas aptieka” realizācija sasniedza 23,8 miljonus eiro, kas ir par 9% vairāk nekā pērn.

“Silvanols” apgrozījums atskaites periodā veidoja 5,4 miljonus eiro, un tas ir par 1% mazāk par pagājušā gada līmeni.

“Tonus Elast” un “Elast Medikl” realizācija 11 mēnešos veidoja 8,8 miljonus eiro, kas ir kritums par 4%.

Veselības centru “Diamed” un “Olainmed” apgrozījums 11 mēnešos sasniedza 2,9 miljonus eiro, savukārt Baltkrievijas uzņēmuma “NPK Biotest” apgrozījums pirmajos desmit mēnešos bija 2,9 miljoni eiro, tādējādi uzlabojot pagājušā gada attiecīgā perioda rezultātu par 34%.

Saskaņā ar “Olainfarm” budžetu, uzņēmuma nekonsolidētais apgrozījums 2019.gadā tiek plānots 99 miljoni eiro apmērā, savukārt konsolidētais apgrozījums – 133 miljoni eiro. Saskaņā ar šeit publicētajiem provizoriskajiem apgrozījuma rādītājiem 2019.gada 11 mēnešos ir sasniegti 103% no 2019.gadā plānotā nekonsolidētā apgrozījuma un 98% no gadā plānotā konsolidētā apgrozījuma.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. “Olainfarm” lielākais akcionārs ir “Olmafarm” (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm – Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. “Olainfarm” akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. “Vai ar viņu viss ir labi? Putina dīvainā uzvedība atkal piesaista uzmanību
“Sekas var būt nepatīkamas.” Politiķis par risku, ka Krievijā pie varas var nonākt daudz radikālāki spēki
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 104
Pilnībā mainījis savu dzīvi! Ar ko tagad nodarbojas kādreiz TV skatītāju iemīļotais Valters Krauze? 19
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
“Izmisuma vadīti krievi varētu šķērsot arī “zaļo” robežu.” Iekšlietu ministrs par Krievijas “mobilizācijas bēgļiem”
Nosauc iespējamo datumu, kad Krievija aizliegs izbraukt no valsts mobilizācijas vecuma vīriešiem
VIDEO. Paliks tikai izdegusi zeme! Propagandisti mierīgi apspriež, kas notiks ar civiliedzīvotājiem, ja viņiem trāpīs atombumba
“Sekas var būt nepatīkamas.” Politiķis par risku, ka Krievijā pie varas var nonākt daudz radikālāki spēki
Verners Hoijers: Atbalsts Ukrainai un enerģētikas pārkārtošanai
14:33
Nosauc iespējamo datumu, kad Krievija aizliegs izbraukt no valsts mobilizācijas vecuma vīriešiem
14:28
VIDEO. Paliks tikai izdegusi zeme! Propagandisti mierīgi apspriež, kas notiks ar civiliedzīvotājiem, ja viņiem trāpīs atombumba
14:02
VIDEO. “Vai ar viņu viss ir labi? Putina dīvainā uzvedība atkal piesaista uzmanību
Vēl gaidāma atvasara? Vai tomēr pirmais sniegs? Izskan pirmās prognozes par laikapstākļiem oktobrī 4
Pirmdien Latvijā demonstrēs augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmas HIMARS
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Ukrainā diennakts laikā iznīcināti 400 iebrucēji
Vai tiešām sašķobījusies Raimonda Paula veselība? Krauze atklāj, kā patiesībā jūtas komponists 16
Krievu, kurš protestēja pret tanka T-34 Narvā pārvietošanu, deportē no Igaunijas 85
VIDEO. Igaunijas mežos pamanīts liels retums – lācene ar četriem mazuļiem 10
FOTO. VIDEO. Policija brutāli izrēķinās ar Krievijas iedzīvotājiem, kuri izgājuši ielās, protestējot pret mobilizāciju 92
Zaļā tēja – mūsdienu jaunības eliksīrs?
Ausis dzestrs rīts. Kādus laikapstākļus sola pa dienu?
Ditas Lases ideāla buljona noslēpumi: “Svarīgi izmantot aukstu ūdeni!”
Latvijā ražotas kazas piena un citu garšu želejkonfektes pērk arī Igaunijā 2
Pēc mobilizācijas izsludināšanas Krievijā Putins aizbraucis atpūsties 42
Vai drīkst atlaist, ja nevēlas mainīt darba vietu?
VIDEO. Tasmānijas krastos izskaloti simtiem vaļu
VIDEO. Iemūrē kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm
Atklāj, cik Krievijas pilsoņi jau lūguši patvērumu Latvijā mobilizācijas dēļ
Mūžībā aizgājusi kādreizējā NEPLP vadītāja Aija Dulevska Cālīte
Putins nav atļāvis Krievijas ģenerāļiem atkāpties no Hersonas, jo tas izskatītos pēc pazemojošas sakāves 95
Naktī nezināmi vandaļi Krievijas karoga krāsās nokrāsojuši uzrakstu “Bolderāja” 24
Putinam bija interese par vienu cilvēku… Erdogans atklāj ukraiņu gūstekņu atbrīvošanas aizkulises
ASV draud Krievijai ar smagām sankcijām aneksijas gadījumā