Sports
Citi sporta veidi

Kādreiz pazīstamais biatlonists Oļegs Maļuhins šovasar Daugavpilī aizsācis nebijušu projektu0


Oļegs Maļuhins Daugavpilī uzsācis unikālu projektu jaunajiem sportistiem.
Oļegs Maļuhins Daugavpilī uzsācis unikālu projektu jaunajiem sportistiem.
Foto: Lietuvas biatlona federācija

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Kādreiz pazīstamais biatlonists Oļegs Maļuhins šovasar Daugavpilī aizsācis nebijušu projektu, piedāvājot bērniem un jauniešiem trenēties sešos sporta veidos.

“Vecs čoms mani uzaicināja uz riteņbraucēju klubu “Daugava”, kas tobrīd nestrādāja, bet bāze bija. Maijā sāku ar vienu bērnu, šobrīd esam deviņi, mācu viņiem braukt ar kalnu velosipēdiem, blakus mežs. Ir gan sporta virziens, gan arī tāds brīvāks, mēs kopā peldamies, atpūšamies,” “Latvijas Avīzei” pastāstīja Oļegs Maļuhins.

Viņš vēlas sezonas garumā izmēģināt treniņus sešos sporta veidos, katru mēģinot pasniegt maksimāli profesionāli: “Pa trim mēnešiem iemācīšu braukt ar riteņiem.

Esmu Daugavpils Valsts ģimnāzijas sporta kompleksa vadītājs, tikko renovēts baseins un super sporta zāle, plānoju, ka tur kopā trenēsimies divas reizes dienā – rudenī un ziemā galvenais sporta veids būs peldēšana, trīs no šā brīža audzēkņiem jau ir trenējušies peldēšanā.

Klāt nāks arī skriešana, ko es pats saprotu, maratonu esmu skrējis divās stundās un 43 minūtēs.”

Šie trīs individuālie sporta veidi veido triatlonu, paralēli tam Maļuhins vēlas audzēkņus sagatavot arī volejbolā, basketbolā un futbolā.

“Mēģināsim, cik profesionāli varēsim. Taisīsim vingrinājumus, shēmas, mācīsimies pareizi spēlēt. Visa grupa nodarbojas ar visiem sporta veidiem, ideālā variantā piedalāmies Latvijas čempionāta līmenī. Katrs sporta veids ļoti labi papildina citu. Ja izdosies – tie būs universālie zaldāti.”

Oļegs atzīst, ka šāda ideja “atnākusi no augšas”. Viņš ir entuziasma pilns iet ceļu, pa kuru līdz šim, iespējams, neviens nav gājis.

Saistītie raksti

“Tā ir pēdējā lieta, ko darīšu, bet gribu panākt augstu kvalitāti. Citu grupu vairs nebūs. Visu informāciju, ko 40 gadu laikā biatlonā esmu ieguvis, ieguldīšu šajā projektā. Uzskatu, ka tas ir praktiski perfekts.” Viņš plāno, ka līdz rudenim grupā būs vairāk nekā 15 sportisti.

Oļegs Maļuhins startējis piecās olimpiskajās spēlēs – četrās biatlonā un pēdējās 2006. gadā Turīnā distanču slēpošanā – un ir vienīgais Latvijas biatlonists, kam izdevies uzvarēt Pasaules kausa posmā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.