Olimpiskās piezīmes: garais no Brazīlijas mežiem 0

Netikām galā ar viņu garo spēlētāju Alisonu – pēc zaudējuma olimpiskā turnīra pusfinālā atzina Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Notriektā tautumeita 7

Latvijas sportisti zaudēja divos setos ar 15:21 un 20:22. Uzvarētāji spēlēs finālā, bet mūsējie ceturtdien cīnīsies par bronzu.

Jānis Šmēdiņš: “Garais (Alisons) dominēja pie tīkla. Darījām, ko varējām, bet pietrūka. Uz beigām viņš lūza nost, Mārtiņš labi pieķēra blokā, bet auguma centimetri spēlēja lielu lomu. Grūti pret tādu spēlēt, visu laiku pa pirkstu galiem. Ja būtu trešais sets, tad būtu interesanti. Nav šaubu – viņi bija stiprākie pretinieki olimpiskajā turnīrā. Pret poļiem viņi varbūt nebija par visiem simts procentiem noskaņojušies, šodien gan gandrīz bez kļūdām. Pie 10:15 otrajā setā nepadevāmies, spēlējām līdz beigām. Pirmajā setā pat nebija sajūta, ka varam aizķert. Otrajā jutām, ka varam, bet nepaveicās nedaudz. Par trešo vietu iesim un cīnīsimies. Nogurums ir sakrājies, šī bija sestā spēle, divas nedēļas – ilgākais turnīrs mums. Grūti ir, bet tāda izdevība varbūt ir vienreiz dzīvē, un tā ir jāizmanto. Vairāk ir fiziskais nogurums nekā emocionālais – Mārtiņš vakar pēc dopinga pārbaudes uz viesnīcu atbrauca vienpadsmitos vakarā, bija sadzēries ūdeni un līdz četriem ik pa stundai skrēja… Muļķīgi – mums jau ir četras reizes bijis jāiet, būs vēl arī piektā. Nezinu, ko viņi mēģina atrast.”

Mārtiņš Pļaviņš: “Kur Emanuels atradis sev tādu pārinieku… Kaut kur no Brazīlijas mežiem izvilcis. Latvijā tādu nav – garie aiziet uz basketbolu vai klasisko volejbolu, bet ar tādiem daudz jāstrādā un nevienam nav pacietības. Basketbolistiem klubos ir pienācīgas algas, līgums un tu zini, ko saņemsi. Mums jācīnās par katru santīmu, jāiegulda liels darbs. Ne visi psiholoģiski to var izturēt, zaudējumu ir daudz. Mums Londonā veiksmīgi zvaigznes sakrita. Brazīlieši spēlēja uz Jāni, bet, ja būtu uz mani, nekas īpaši droši vien nemainītos, jo viņš (Alisons) pie tīkla dominēja no sākuma līdz beigām. Domāju, ka viņu atzīs par labāko bloķētāju. Par trešo vietu jāmēģina nospēlēt brīvi – nav jau, kur likties. Pret eiropiešiem būs lielākas iespējas nekā pret brazīļiem, lai gan visi tur ir pieredzējuši. Jācīnās! Lai pārējie nedomā, ka mēs uz haļavu tikām četriniekā. Var paveikties, var nepaveikties, bet ir jākapā. Mums jau pusfināls ir kā sapnis.”

Treneris Aigars Birzulis: “Ceturtdaļfinālā poļi servēja agresīvāk un Emanuelam uzbrukums bija tālāk no tīkla, līdz ar to parādījās daudz kļūdas. Mums neiznāca – viņi ar servi labāk tika galā un uzbrukumi bija rezultatīvi. Variantus meklējām, Alisonu pieķērām nedaudz, viņš jau sāka lūzt, bet nu… Vīlušies neesam, jo uzvarējām ceturtdaļfinālu, taču tāpat gribam cīnīties un uzvarēt katrā spēlē. Šoreiz viņi bija stiprāki.”