Ekonomika
Bizness

“Omniva” gatava divkāršot jaudas, attīstībā investējot 350 000 eiro0


“Tagad kurjeram nepieciešamas vien 15 minūtes, lai veiktu darbus, kas iepriekš prasīja pat līdz vienai stundai,” par modernāko šķirošanas līniju Latvijā priecājas SIA “Omniva Latvija” vadītāja Latvijā Beāte Krauze-Čebotare un loģistikas vadītājs Guntis Mičuļs.
“Tagad kurjeram nepieciešamas vien 15 minūtes, lai veiktu darbus, kas iepriekš prasīja pat līdz vienai stundai,” par modernāko šķirošanas līniju Latvijā priecājas SIA “Omniva Latvija” vadītāja Latvijā Beāte Krauze-Čebotare un loģistikas vadītājs Guntis Mičuļs.
Foto: Timurs Subhankulovs

Ieva Ēvalde, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Prognozējot arī turpmāku interneta tirdzniecības popularitātes pieaugumu, vietējā tirgus lielākais pakomātu operators, SIA “Omniva Latvija”, jaunajā uzņēmuma noliktavā uzstādījis modernu paku šķirošanas līniju, kas sniedz iespēju apkalpot 40 000 sūtījumu dienā līdzšinējo 20 000 vietā.

Jau iepriekš Igaunijas pas­tam piederošais uzņēmums “Omniva” uzsvēris, ka tā nākotnes mērķos ir saglabāt pašreizējās līderpozīcijas Latvijas pakomātu piegāžu segmentā.

Pašlaik uzņēmumam pieder 80% šī perspektīvā tirgus.

Līdz ar pārcelšanos uz jaunām, plašākām telpām energoefektīvajā loģistikas parkā “Green Park” Rīgas lidostas tuvumā, “Omniva Latvija” sper reālus soļus, lai nostiprinātu jau iegūtās līderpozīcijas.

Jaunā, automatizētā šķirošanas līnija sniedz iespēju uzņēmumam par 40% uzlabot sūtījumu šķirošanas efektivitāti, savukārt loģistikas organizācijā un aprīkojumā ieviesto uzlabojumu dēļ kurjeri turpmāk patērēs ievērojami mazāk laika sūtījumu izkraušanai un iekraušanai.

“Tagad kurjeram nepieciešamas vien 15 minūtes, lai veiktu darbus, kas iepriekš prasīja pat līdz vienai stundai laika,” stāsta SIA “Omniva Latvija” loģistikas vadītājs Guntis Mičuļs.

Savukārt uzņēmuma vadītāja Latvijā Beāte Krauze-Čebotare pauž gandarījumu par šķirošanas procesa automatizāciju: “Iepriekš sūtījumu šķirošana tika veikta manuāli, tāpēc jo īpaši novērtējam, ka šobrīd mūsu rīcībā ir Latvijā modernākā automatizētā sūtījumu šķirošanas iekārta.”

Paku šķirošanas iekārtu “Omniva” saņēmusi mantojumā no mātesuzņēmuma Igaunijā, kur tā jau aptuveni desmit gadus ekspluatēta.

Latvijas noliktavā darbu turpina gan vienīgi no Igaunijas pārvestie “dzelži”, savukārt skenēšanas vadības sistēma, kas nodrošina paku atpazīšanu un norīkošanu uz attiecīgo izeju, tikusi radīta no jauna – pilnveidota un modernizēta.

Astoņdesmit metrus garā “Omnivas” šķirošanas iekārta sūtījumus novirza uz 30 dažādām izejām atbilstoši piegādes galamērķiem.

Guntis Mičuļs uzsver, ka līdz ar to šī iekārta atšķirībā no vietējo konkurentu rīcībā esošajām nodrošina aptuveni desmit reizes smalkāku šķirošanas detalizāciju.

Kopumā “Omniva” šķirošanas iekārtas pilnveidošanā, pārvešanā un uzstādīšanā ieguldījusi aptuveni 350 000 eiro.

Loģistikas vadītājs stāsta, ka tikko uzstādīto iekārtu konkrētajā vietā iecerēts ekspluatēt tuvākos piecus gadus, bet jau pēc diviem gadiem šķirošanas automatizācijas ietvaros plānots uzstādīt vēl vienu līniju, kas tad tiks savienota ar pašreizējo.

“Šajā attīstības posmā šķirošanas produktivitāte pret pašreizējo palielināsies vēl trīs līdz četras reizes,” skaidro Guntis Mičuļs.

Pašlaik “Green Park” loģistikas centrā “Omniva” īrē 4600 kvadrātmetrus un ir rezervējusi arī papildu platības, domājot par paplašināšanos nākotnē.

Loģistikas centra energoefektīvos telpu ekspluatācijas risinājumus “Omniva” sava biznesa vajadzībām papildinājusi vēl ar citiem.

Piemēram, lai nodrošinātu slēgtu vidi, taupot siltuma resursus, kā arī domājot par kurjeru ērtībām jebkuros laikapstākļos, automašīnu iekraušanas un izkraušanas nišas pie rampas aprīkotas ar polsterētām atdurēm.

Savukārt 700 kvadrātmetrus plašajās biroja telpās radīta ne tikai estētiska vide, bet arī ievēroti ergonomikas principi. Piemēram, ikvienu darbgaldu ir iespējams fiksēt zemajā un augstajā pozīcijā.

“Mūsdienās daļa darbinieku labprāt izmanto iespēju pie galda arī stāvēt,” skaidro uzņēmuma vadītāja Beāte Krauze-Čebotare. Šī paša iemesla dēļ vienas jaunā biroja sapulču telpas interjeru veido stāvgalds un atbilstoši krēsli.
Saistītie raksti

SIA “Omniva Latvija” dibināta 2012. gadā. Pašlaik “Omniva” apkalpo 208 pakomātus, kas atrodas 97 apdzīvotās vietās Latvijas teritorijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.