Kamēr sabojāto vietā vilks jaunus kabeļus, namu iedzīvotājiem internets nebūs pieejams ne attālinātajam darbam, ne mācībām.
Kamēr sabojāto vietā vilks jaunus kabeļus, namu iedzīvotājiem internets nebūs pieejams ne attālinātajam darbam, ne mācībām.
Foto: Lubo Ivanko/SHUTTERSTOCK

Optisko kabeļu kari. Pretēji “Tet” apgalvotajam, “Balticom” neatzīst pret to celtās apsūdzības 10

Zigfrīds Dzedulis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Telekomunikāciju uzņēmums “Tet” publiski izplatījis paziņojumu, ka Ventspilī daudzstāvu dzīvojamo namu kāpņu telpās uzņēmuma “Balticom” darbinieki, pārgriezdami “Tet” piederošo optiskā interneta kabeli, nelegāli pieslēgušies “Tet” tīklam, izmantojot to savu pakalpojumu nodrošināšanai.

Iepriekš nepieredzēts nodarījums

Februārī Ventspilī “Tet” atklājis tīšu tam piederošā optiskā interneta tīkla sabojāšanu un neatļautu izmantošanu “Balticom” labā vairāk nekā 300 daudzstāvu dzīvojamo namu adresēs. Šādi izrīkodamies, “Balticom” sagādājis zaudējumus “Tet”, kuram sabojāto optisko interneta kabeļu vietā tagad būs jāievelk jauni. Kamēr ievilks jaunus, tikmēr namu iedzīvotājiem internets nebūs pieejams ne attālinātajam darbam, ne mācībām, ne citām ikdienas vajadzībām.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Telekomunikāciju nozarē konkurence bijusi sīva vienmēr,” saka “Tet” klientu aprūpes direktore Alla Krūmiņa. “Tomēr ar tik cinisku citam operatoram piederošas mantas tīšu bojāšanu un draudiem pret rīcību sava īpašuma atgūšanai saskaramies pirmo reizi.”

“Tet” sabiedrisko attiecību un korporatīvās komunikācijas daļas direktore Lāsma Trofimova stāsta, ka pirmos signālus par bojājumiem uzņēmums saņēmis jau šī gada 5. janvārī. Sarunu laikā “Balticom” pārstāvji pat esot atzinuši šos pārkāpumus. Bet arī pēc abu pušu sarunām esot sabojājuši optiskā interneta kabeli vēl citās adresēs.

Par kabeļa bojāšanu 13 daudzstāvu dzīvojamo namu adresēs “Tet” ziņojis Valsts policijai. “Tet” grasās vērsties policijā arī par kabeļa bojāšanu pārējās adresēs. Kā atklāj Lāsma Trofimova, līdzīga kabeļu bojāšana esot notikusi arī citās Latvijas pilsētās. Bet atšķirībā no notikumiem Ventspilī tie esot bijuši tikai atsevišķi gadījumi.

Raida pārmetumus pretī

Pretēji “Tet” apgalvotajam, “Balticom” neatzīst pret to celtās apsūdzības. Un apgalvo, ka “Tet” bojājot viņiem piederošo īpašumu.

“Esam nepatīkami pārsteigti par “Tet” mēģinājumiem diskreditēt mūsu reputāciju, jo šobrīd neesam atzīti par vainīgiem nevienā apsūdzībā,” saka “Balticom” prokūriste Anastasija Muižniece, “vēl dīvaināka ir “Tet” vēlme iesaistīt strīdā ventspilniekus.”

Uzņēmuma pārstāve apgalvo, ka līdzīgus bojājumus “Balticom” tīklam esot nodarījuši arī “Tet” darbinieki. Ar uzņēmuma pārstāvjiem esot notikušas sarunas, lai strīdu atrisinātu mierīgā ceļā. Bet, kā jaušams no “Tet” publiskajiem paziņojumiem, nekādu mierīgu ceļu abām pusēm nav izdevies atrast.

“Telekomunikāciju tirgū darbojamies jau 24 gadus un pirmo reizi saskaramies ar tik agresīvu klientu noturēšanas stratēģiju,” turpina Anastasija Muižniece. “Saprotam, ka “Tet” ir grūti masveidā zaudēt savus klientus Ventspilī. Esam ļoti gandarīti, ka pilsētā “Balticom” klienti tomēr paliek pie mums, neskatoties uz “Tet” mēģinājumiem viņus atgūt.”

Anastasija Muižniece piebilst, ka viņai esot patiesi žēl, ka divu uzņēmumu ķīviņa dēļ jācieš Ventspils iedzīvotājiem. Pašlaik uzņēmumā gatavojot atbildes paziņojumus policijai, jo “Tet” traucējot “Balticom” tīkla darbību un atslēdzot pakalpojumus klientiem.

Reklāma
Reklāma

Iesaista policiju

Kurš kam ko pārgriezis un ko kam atņēmis, tas tagad būs jānoskaidro policijai.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova atzīst, ka no “Tet” policija saņēmusi iesniegumu par viņu uzņēmumam piederošo elektronisko sakaru tīklu bojājumiem. Policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

“Ja materiālu izskatīšanas laikā tiks konstatēts, ka nav noticis noziedzīgs nodarījums, tad ieteiksim uzņēmumiem vērsties tiesā un atrisināt strīdu civiltiesiskā kārtībā,” saka policijas pārstāve.

Kas ir kas?

* “Tet” pieder valstij SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor”” personā (51%) un Zviedrijas telekomunikāciju uzņēmuma “Telia Company” meitasuzņēmumam “Tilts Communications” (49%). “Tet” pieder arī 23% SIA “Latvijas mobilais telefons” kapitāldaļu.

* Akciju sabiedrība “Balticom” dibināta 1999. gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,423 miljoni eiro. “Balticom” patiesā labuma guvēji ir Tatjana Smirnova un Genādijs Smirnovs. 2021. gadā “Balticom” strādāja ar 11,152 miljonu eiro apgrozījumu – par 15% vairāk nekā 2020. gadā. 2021. gadā uzņēmuma peļņa salīdzinājumā ar 2020. gadu pieauga par 23,4% un bija 3,45 miljoni eiro.

* Vietnē “Sudzibas.lv” var atrast vairāk nekā simt iedzīvotāju sūdzību par “Balticom” pakalpojumiem. Iedzīvotāji sūdzas par viņiem neizdevīgi noslēgtajiem līgumiem, nesaprotamiem rēķiniem, gauso internetu un televīzijas kanāliem, kuros neesot nekā ko skatīties, tāpat piedāvāto televīzijas kanālu ziņu un raidījumu nosaukumiem un to aprakstiem, kas esot tikai krievu valodā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.