Praktiski
Mājas

Oriģinālas idejas, kā dzīvoklī stilīgi “ieziemot” velosipēdu0

Foto: publicitātes

Ziema vairs nav aiz kalniem, un arī pašiem aktīvākajiem riteņbraucējiem tomēr jāsamierinās, ka aktīvais draugs uz pāris mēnešiem būs jāatstāj mājās, nemaz nerunājot par svētdienas pedāļu minējiem.

Problēma tikai, kur to novietot? Ja neesi savrupmājas īpašnieks vai tāda nama īrnieks, kur pieejamas īpašas novietnes velosipēdiem, varbūt noderēs šīs idejas.

Sienas stiprinājumi

Ja dzīvojat savā, nevis īrētā mājoklī, droši var izmantot sienas stiprinājumus – speciālus āķus un kronšteinus vai pašdarinātus turētājus – koka puļķus, leņķīšus u. tmldz. Velosipēdus uz šiem stiprinājumiem var glabā divējādi – gan horizontāli, nedaudz paceļot uz augšu no grīdas līmeņa (tā, lai būtu ērti uzkopt grīdu zem tā), gan vertikāli, paceļot priekšējo riteni (tomēr šis nebūs izdevīgs risinājums smagākam ritenim).
Izmaksas 6-40 eiro.

Novietne pie griestiem

Ja mājoklis ir gana mazs, un atvēlēt sienu divritenim ir liela greznība, var mēģināt izmantot novietni pie sienas, tuvāk griestiem, vai tieši pie griestiem (izdevīgi, ja mājoklim ir augsti griesti).

Šim risinājumam arī izmanto speciālus āķus, kronšteinus un trosītes, kurās divriteni var arī iekārt.

Galvenais, pirms stiprinājumu ierīkošanas jāpārliecinās par griestu izturību (piemēram, piekaramie griesti šādam nolūkam nebūs piemēroti).
Izmaksas 10 -50 eiro.

Oriģinālas idejas, kā dzīvoklī "ieziemot" velosipēdu

Grīdas statīvi

Grīdas statīvi ir izdevīgi, ja ģimenei ir vairāki velosipēdi. Visbiežāk tas ir neliels statīvs, ko novieto uz grīdas, un tajā nostiprina velosipēda priekšējo riteni. Tomēr, šim variantam ir tikai viens pluss –ritenis tiek noturēts stabilā stāvoklī, bet diemžēl aizņem daudz vietas. Citādāk ir ar brīvi stāvošiem statīviem, kuros riteni var iekārt – vertikāli vai horizontāli.
Izmaksas no 30 eiro.

Integrēšana interjera mēbelēs un plauktos

Šis ir ļoti mūsdienīgs variants, kas nozīmē velosipēdu uztvert kā daļu no telpas interjera. Šim nolūkam var izmantot pietiekami izturīgas plauktu sistēmas, atsevišķus plauktus vai speciālas, velosipēda novietošanai paredzētas mēbeles.

Līdz ar to tiek iegūta interjera mēbele divi vienā – piemēram, priekšnama plaukts, ko izmanto aksesuāru novietošanai un vienlaikus velosipēda balstīšanai. Mēbeļu dizaineri pēdējā laikā īpaši piedomājuši par šādiem risinājumiem, izmantojot arī šīm nolūkam neierastas mēbeles.

Piemēram, rakstāmgalds Chol1 ar speciālām nišām, kas velosipēda riepas notur savā vietā.

Galdā var izvietot trīs dažādus riteņu izmērus. Izgatavots no priedes, un tam ir trīs apdares veidi – balts, dabīgs un tumšs. Izmaksas no 10 (ja plauktu pielāgo pats) līdz vairākiem simtiem eiro.

Pārsegi

Saistītie raksti

Velosipēda pārsegs tiek izgatavots no speciāla elastīga auduma, ko vienkārši uzvelk pāri velosipēda ritošajai daļai. Tas pasargā riteni no putekļiem, gružiem, kā arī padara ērtāku mājinieku kustību telpā ap velosipēdu.

Turklāt, velosipēda pirmais dizaina pārsega zīmols Velosock radīts Latvijā. Pārsegi pieejami visdažādākajās krāsās un apdrukās, līdz ar to tos var ļoti veiksmīgi pieskaņot interjera noskaņai un padarīt tajā novietoto velosipēdu par savdabīgu dekoru. Izmaksas ap 50 eiro.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IB
Indulis Burka
Praktiski
Silts kažociņš “līvānietei”: kā siltināt Līvānu tipa māju?
Nedēļa
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Silakrogā mītošie kaķi vairojas, dzemdē, ir izkropļoti un iet bojā: iedzīvotāji nezina, kā palīdzēt
4. jūlijs, 2020
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Padomi, kā dārzu saglabāt zaļu un ziedošu arī lielā karstumā
4. jūlijs, 2020

Lasītākie

"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
1940. gada jūnijā valsts vadītājs Kārlis Ulmanis atradās ļoti sarežģītā situācijā. Vai Latvija varēja pretoties?
1 stunda
Raivis Šveicars
Laukos
Ražo lielākos bērza saplākšņus pasaulē, izmantojot tikai Latvijā augušus bērzus
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Pagājušajā diennaktī Latvijā nav reģistrēti jauni Covid-19 gadījumi
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Eksperts: Jauno Covid-19 gadījumu neesamība vienā dienā vēl ne par ko neliecina
29 minūtes
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Levits rīkojās kā daža ķēkša, liekot galdā apšaubāmas kvalitātes ēdienu
2 stundas