Praktiski
Mājas

Bēniņos, aiz stikla sienas un uz platformas – kur mazā dzīvoklī “paslēpt” gultu0

Foto: publicitātes

Dažkārt mājoklis ir tik mazs, ka atrast vietu, kur novietot ērtu gultu, ir problēma. Šoreiz vairākas idejas, kā omulīgu guļvietu ierīkot pat mazgabarīta dzīvoklī.

Dīvāns – gulta

Šis ir vispopulārākais variants, kas aizgūts vēl no padomju laikiem –saliekamais dīvāns. Tomēr tie, kam to nācies lietot vairākus gadus, piekritīs, ka šāds risinājums vairāk derēs ciemiņu izguldīšanai, nevis ikdienas naktsmieram. Mīnusi – ikdienas izvilkšana un salikšana vakaros un rītos; nelīdzens matracis, kas ar laiku kļūst aizvien nekomfortablāks gulēšanai.

Labāks risinājums ir dīvāna apakšējā korpusā apslēpta, izvelkama pamatne matracim un izrullējams virsmatracis, kas nodrošina līdzenu gulēšanas virsmu.

Guļvieta uz platformas

Šādam risinājumam ir vairākas priekšrocības. Platformā iespējams iebūvēt gan atvilktnes un plauktus, gan apslēptu, ietilpīgu mantu glabātuvi, līdz ar to apvienojot divas zonas – guļvietu un mantu glabāšanu – vienā.

Foto: publicitātes

Šāds variants īpaši aktuāls studijas tipa vai vienistabas dzīvokļiem, jo ietaupa grīdas platību. Paceltā platforma palīdz arī vizuāli zonēt telpu un atdalīt guļvietu no pārējām funkcionālām zonām.

Gulta- skapis

Transformējamās mēbeles ir ļoti labs variants mazgabarīta dzīvokļiem. Tieši tāpēc dizaineri joprojām iesaka šo risinājumu, lai gan tas ir vecs kā pasaule.

Gultas konstrukcija - sienas skapis

Tā pluss – ikdienā istaba izskatās plaša un kārtīga, bet vakarā, pieliekot pavisam nelielu piepūli, jūs iegūstat plašu gultu. Tikai daži mīnusi – šādas konstrukcijas mēbele izmaksā diezgan dārgi, un jāpadomā par to, lai skapja priekšā vienmēr būtu ērti iespējams atbrīvot nepieciešamo vietu gultas nolaišanai.

Gulta bēniņos

Šis variants derēs tādos mājokļos, kas ir nelieli, bet ar augstiem griestiem. Tad guļamvietu var ierīkot tuvāk griestiem (paredzot pietiekami lielu attālumu līdz griestiem, lai gultā varētu apsēsties sēdus), bet zem tās esošo platību izmantot citām funkcionālajām zonām.

Foto: publicitātes

Jāpadomā tikai par konstrukcijas stabilitāti un vizuālo risinājumu, lai tas neizskatītos pārāk smags un masīvs.

Gulta aiz caurspīdīgas starpsienas

Šāds guļvietas izvietojums derēs vienistabas vai studijas veida dzīvoklim, jo caurspīdīga starpsiena atrisinās vairākas problēmas. Tā palīdzēs izveidot atsevišķu guļamtelpu pat vienas istabas dzīvoklī, turklāt, ja izmantosiet biezos aizkarus, guļvietu varēs paslēpt no viesu skatieniem.

Foto: publicitātes

Nevajadzēs veikt nekādus pārplānošanas darbus un zaudēt jau tā tik dārgo platību. Vēl kāda iespēja – starpsiena var kļūt arī par visas telpas dekoru, ja to attiecīgi noformē.

Gulta nišā

Ja telpā ir niša, un tās izmēri ir tādi, ka tajā iespējams ievietot gultu, tā noteikti jāizmanto. Guļvietas aizsegšanai var izmantot klasiskus aizkarus, bīdāmos auduma paneļus vai pērlīšveida aizkarus.

Saistītie raksti
Foto: publicitātes

Dažreiz, ja nišas nav, telpas konfigurācija tomēr ļauj tādu izveidot, uzbūvējot papildus nelielu starpsienu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AO
Andris Ozoliņš
Dabā
“Vilks kļūtu zaļš aiz skaudības.” Krišjānis Lielupes krastā uzbūvējis salmu māju tikai no vietējiem materiāliem
5 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Esmu pieņēmusi lēmumu daļu savu darbu iznīcināt!” Pazīstamā tēlniece Olga Šilova skaidro, kāpēc tā rīkosies
Intervija 38 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Latvijā novērots jūlijam netipisks cenu pieaugums. Kas to ietekmēja?
5 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Praktiski
Jauna ceļa uzsākšana, protams, rada mazu diskomfortu: atzīst latviešu māksliniece, kas rada kleitas kā gleznas
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Jaunieši Vecmīlgrāvī “izklaidējas”, izraisot avārijas, un pārraida tās interneta tiešraidē
2 stundas