Aļona Ostapenko

Ostapenko Birmingemā izcīna savu pirmo titulu šosezon 24

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Aļona Ostapenko svētdien triumfēja Birmingemas “WTA 250” sērijas turnīra finālā un izcīnīja savu pirmo titulu šajā sezonā.

7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7

Ostapenko, kura WTA rangā atrodas 17.vietā un turnīrā izsēta ar otro numuru, finālā ar 7-6 (10:8), 6-4 pārspēja ranga 12.pozīcijas īpašnieci un turnīra pirmo raketi Krejčīkovu.

Uzvara finālā Ostapenko deva 280 WTA ranga punktus.

Ostapenko ar Krejčīkovu iepriekš bija tikusies sešas reizes, izcīnot četras uzvaras, divas no tām pēdējās tikšanās reizēs. Latvijas un Čehijas tenisistu ceļi šogad krustojās Romas “WTA 1000” sērijas turnīra trešajā kārtā, kurā ar 7-6 (7:2), 6-0 pārāka bija Ostapenko.

Ceļā uz finālu Ostapenko izcīnīja četras uzvaras, visus mačus noslēdzot trīs setos. Latvijas tenisiste pārspēja čehieti Lindu Noskovu (WTA 49.), ASV leģendu Venusu Viljamsu (WTA 697.), polieti Magdalenu Frehu (WTA 72.) un sacensību ceturto raketi Anastasiju Potapovu (WTA 21.).

Krejčīkovai šajā turnīrā aiz muguras četras uzvaras divos setos pār spānieti Kristinu Buksu (WTA 76.), savām tautietēm Terēzu Martincovu (WTA 122.) un Lindu Fruhvirtovu (WTA 57.), kā arī ķīnieti Liņu Džu (WTA 39.).

Ostapenko sezonas pirmajā “Grand Slam” turnīrā Austrālijā sasniedza ceturtdaļfinālu, taču nākamajos turnīros līdz Romas “WTA 1000” vienspēlē tālāk par trešo spēli nebija izdevies tikt. Romā Ostapenko iekļuva pusfinālā, kur piekāpās Kazahstānas pārstāvei Jeļenai Ribakinai. Sezonas otrajā “Grand Slam” Francijā viņa nespēja pārvarēt otro kārtu.

Krejčīkovai veiksmīgākais sezonas nogriezni bija februārī, kad viņa uzvarēja Dubaijas “WTA 1000” turnīrā, finālā pārspējot planētas pirmo raketi Igu Švjonteku, un izcīnīja savu sesto WTA titulu. Sezonas turpinājums viņai vienspēlēs bijis tikpat nestabils, cik Ostapenko, un tikai Birmingemā izdevies izcīnīt vismaz četras uzvaras.

Abas ir “French Open” čempiones, Ostapenko to paveicot 2017.gadā, bet Krejčīkovai – aizpērn.

Pēc turnīra Birmingemā Ostapenko cīnīsies Īstbornas “WTA 500” turnīrā, kur pēdējos divos gados spēlējusi finālā. Pēc tam paredzēta dalība sezonas trešajā “Grand Slam” turnīrā – Vimbldonas čempionātā.