Sīpolpuķes telpā, salīdzinot ar grieztajiem ziediem, sniedz iespēju ilgi priecāties par zaļo lakstu augšanu un ziediem, turklāt šo prieku ir iespēja paildzināt un baudīt vēl citu gadu.
Sīpolpuķes telpā, salīdzinot ar grieztajiem ziediem, sniedz iespēju ilgi priecāties par zaļo lakstu augšanu un ziediem, turklāt šo prieku ir iespēja paildzināt un baudīt vēl citu gadu.
Foto: Inita Šteiberga

Otrā iespēja pavasara ziediem: sīpolpuķes podiņos ir jauka modes tendence! 2

Inita Šteiberga, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Nevienai puķei nav jāmirst! Tādēļ sīpolpuķes podiņos ir jauka modes tendence. Šādi stādīti augi zied ilgi, turklāt tie var turpināt dzīvi dārzā.

“Hiacintes, muskares, krokusiņus un citas sīpolpuķītes, kas ziemā priecējušas telpās, pēc noziedēšanas var pārstādīt dārzā,” skaidro Bulduru tehnikuma siltumnīcu vadītāja Laima Ozoliņa. Nav vērts pūlēties tikai ar uzziedinātajām tulpēm, kuras jau visus spēkus izšāvušas vienā plaukšanas reizē, turklāt ar tām var ievazāt dārzā slimības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai pārstādīšana izdotos veiksmīga, noziedējušās sīpolpuķes, kamēr tās vēl podiņā, turpina mēreni laistīt, var pamēslot. Kad lapiņas sāk kalst, laistīšanu pārtrauc. Pilnīga lapiņu nokalšana ir zīme, ka sīpols sasūcis sevī visu lapu spēku un ir gatavs ziedēt atkal nākamgad.

Pēc tam var rīkoties divējādi. Pirmais veids – podiņu ar sīpoliem glabā tumšā sausā vietā, piemēram, zem gultas, un izstāda dārzā vasaras beigās. Taču nereti podiņi aizmirstas tur, kur nolikti. Tādēļ izdevīgāks ir otrs variants – stāda sīpoliņus iesilušajā zemē, tiklīdz pavasaris to ļaus. Un tad var cerēt, ka sīpolpuķes uzziedēs jau nākampavasar.

Pavisam lieliski būtu, ja pilsētnieki, kam mājās sakrājušies podiņi ar noziedējušām sīpolpuķēm, rīkotos dabai draudzīgi un atdotu tos kādam draugam, kam ir māja laukos.

Publikācija sagatavota ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Par publikācijas saturu atbild AS “LATVIJAS MEDIJI”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.