Latvijā
Novados

Ozolnieku novada dome neatslābst un uzstāj uz pašvaldības pastāvēšanu atsevišķi1


Protesta akcijā pret gaidāmo administratīvi teritoriālo pašvaldību reformu piedalās vairāk nekā 70 smagās tehnikas vienības, kas no Elejas ierodas Jelgavā uz Miera ielas apli, lai tālāk dotos uz Jelgavas apvedceļu, kur pie degvielas uzpildes stacijas uz robežas ar Ozolnieku novadu plānota apgriešanās pretējā virzienā.
Protesta akcijā pret gaidāmo administratīvi teritoriālo pašvaldību reformu piedalās vairāk nekā 70 smagās tehnikas vienības, kas no Elejas ierodas Jelgavā uz Miera ielas apli, lai tālāk dotos uz Jelgavas apvedceļu, kur pie degvielas uzpildes stacijas uz robežas ar Ozolnieku novadu plānota apgriešanās pretējā virzienā.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Ozolnieku novada dome, atšķirībā no Jelgavas novada, uzstāj, ka abu novadu apvienošana administratīvi teritoriālās reformas gaitā nav pieļaujama, liecina domes sēdes lēmums.

Domnieku skatījumā, reforma neietver skaidri definētu Ozolnieku novada pašvaldības un tās administratīvās teritorijas reformēšanas mērķi.

Tāpat neesot sociāli ekonomiska pamatojuma attiecībā uz Ozolnieku novada iedzīvotāju ekonomisko apstākļu izmaiņu izvērtējumu jaunizveidojamā Jelgavas novadā, garantējot iedzīvotāju dzīves līmeņa nepazemināšanos un pakalpojumu pieejamību.

Norādīts arī, ka reforma nesatur iespējamo izmaiņu ietekmes analīzi gan no ekonomiskās produktivitātes, gan no vietējās demokrātijas kvalitātes viedokļa, kā arī skaidru Ozolnieku novada pašvaldības reorganizācijas izmaksu analīzi un finanšu avotus.

Turklāt, pēc deputātu domām, process “balstīts uz kļūdainiem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pieaicināto ekspertu slēdzieniem, kas pamatoti ar patiesībai neatbilstošiem datiem un subjektīviem secinājumiem”.

LA.LV Aptauja

Vai atbalsti Ozolnieku novada domes pozīciju?

  • Jā, uzskatu, ka diskusijām vēl jāturpinās
  • Nē, viss jau ir izrunāts un izskaidrot
  • Grūti spriest
  • Izskatās pēc politiskā tirgus

Vietvara arī uzskata, ka tai nav pamata mainīt viedokli arī tad, ja tiks īstenots priekšlikums par Jelgavas kā atsevišķas pašvaldības saglabāšanu, jo Ozolnieku un Jelgavas novadu apvienošana negatīvi ietekmēs Ozolnieku novada iedzīvotāju ekonomisko un demokrātisko apstākļu izmaiņu.

Balsojumam piedāvāti vairāki lēmumprojekta varianti, un pēc korekcijām lemts atbalstīt Ozolnieku novada saglabāšanu kā patstāvīgu administratīvo teritoriju, neapvienojot to ar citām pašvaldībām.

Lai arī domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Veļeckis, kurš, tāpat kā Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune, pārstāv Latvijas Zemnieku savienību (LZS), sēdē ziņojis par šo jautājumu, balsojumā viņš nepiedalījās.

Vēl viens politiskā spēka deputāts Ervins Vēveris bijis pret, bet pārējie divi LZS domnieki balsoja par Ozolnieku novada saglabāšanu.

Jau ziņots, ka Jelgavas pilsētas un novada domes pieņēmušas lēmumus, atbalstot jauno Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas piedāvājumu, kas paredz abām pašvaldībām pastāvēt atsevišķi un Jelgavas novadam pievienot Ozolnieku novadu.

Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone aģentūru LETA informēja, ka novada domes sēdei virzīts lēmumprojekts, kurā deputāti atkārtoti ar balsojumu apliecināja, ka pastāv par Jelgavas novada pastāvēšanu bez pilsētas un atbalsta likumprojekta “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” galīgajam lasījumam virzīto administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli, kurā pilsēta saglabā atsevišķas pašvaldības statusu un jaunveidojamo Jelgavas novadu veido pašreizējais Jelgavas novads un pašreizējais Ozolnieku novads. Lēmumu atbalstīja 14 deputāti, pret nobalsoja viens.

Tāpat novada dome kā alternatīvu iespēju reformas izstrādātājiem piedāvā arī Jelgavas novada saglabāšanu līdzšinējās robežās, ja rastos nosacījumi un uzstādījumi Ozolnieku novada teritorijai neietilpt jaunveidojamajā Jelgavas novadā.

Arī Jelgavas domnieki lēmuši piekrist Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas atbalstītajam administratīvi teritoriālā iedalījuma modelim, kurā pilsēta saglabā atsevišķas pašvaldības statusu un jaunveidojamo Jelgavas novadu veido pašreizējie Jelgavas un Ozolnieku novadi.

Aprīļa beigās Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija lēma Ventspili neapvienot ar Ventspils novadu un Jelgavu neapvienot ar Jelgavas novadu.

Komisijas lēmums paredz, ka veicot reformu, Ventspils, Ventspils novads, Jelgava un Jelgavas novads katra būs atsevišķa pašvaldība.

Jaunveidojamajā Jelgavas novadā būs iekļauts arī pašreizējais Ozolnieku novads.
Saistītie raksti

Savukārt sākotnējais piedāvājums bija paredzējis veidot Ventspils novadu, tajā iekļaujot arī Ventspili, un veidot Jelgavas novadu, tajā iekļaujot arī Jelgavu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja komisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs (AP), diskusijās secināts, ka Jelgava un Ventspils jāsaglabā kā atsevišķas administratīvās teritorijas, vienlaikus nosakot stingrus sadarbības mehānismus attiecīgi vai nu ar Ventspils novadu vai jaunveidojamo Jelgavas novadu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Žēl, ka izlaiduma nebija, bet tagad visi ceļi vaļā! Topošie studenti dalās sapņos
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Latvijas uzņēmumus apdraud organizēta noziedzības grupa; garnadži paviesojušies SIA “Mikrotīkls” un “Elko” 3
1 diena
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Galvenais uzsvars Covid-19! Jauno zinātnieku pētījumiem atvēlēti 11,4 miljoni
1 diena

Lasītākie

Raivis Šveicars
Ekonomika
Bioreaktora puncī audzina mikroorganismus
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Vai maija pēdējā diena būs saulaina? Laika prognoze svētdienai
1 stunda
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Varbūt vienreizējās lietošanas masku vietā var lietot vairākās kārtās salocītu agroplēvi?
1 stunda
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kuldīgas novadā deg kūdras purvs: stiprā vēja dēļ situācija ir neprognozējama
14 stundas