Reklāmraksti

Padomi, kā iekārtot modernu un funkcionālu virtuvi0

Publicitātes foto

Virtuve ir mājas sirds, vieta, kur pulcējas ģimene, lai baudītu kopīgu maltīti, un kur tiekas draugi, lai pie tējas krūzes nodotos garām sarunām. Šo iemeslu dēļ virtuvei vajadzētu būt ērtai, modernai un funkcionālai telpai, tādēļ esam apkopojuši dažus padomus, kā to realizēt. Par to turpinājumā.

Domājiet uz priekšu

Iekārtojot virtuvi un jebkuru citu telpu, vispirms nepieciešams domāt par nākotni, līdz ar to svarīga ir funkcionalitāte. Atcerieties, ka nav viena ideālā virtuves iekārtojuma! Vai tā ir U vai L veida virtuve, šajā gadījumā svarīgi, lai svarīgākās virtuves iekārtas – izlietne, ledusskapis un plīts virsma veidotu trīsstūri, un starp katru būtu ne vairāk kā divi metri.

Paredziet vietu uzglabāšanai

Lielākā kļūda, ko cilvēki pieļauj plānošanas stadijā – netiek paredzēts pietiekami daudz vietas uzglabāšanai. Izmantojiet katru brīvo vietu, ja iespējams, izvēlieties iebūvējamos skapjus un tehniku!
Virtuves mēbeles (iegādāties var šeit) novietojiet pēc iespējas tuvāk sienai, tādējādi saglabājot telpas platību, kas virtuvē ir īpaši svarīgs faktors. Labākā izvēle ir dziļi un plati plaukti un atvilktnes, kuros var salikt un noslēpt itin visu nepieciešamo.

Ierīkojiet pareizu apgaismojumu

Atšķirībā no citām mājas telpām, centrālais apgaismojums virtuvē ir nepietiekams un pat rada nelielas problēmas. Virtuvēs centrālā gaisma vienmēr izgaismo muguru un met traucējošu ēnu – nepieciešams, lai tā krīt priekšā! Labs risinājums ir izvietot mazus spīdekļus zem virtuves skapīšiem, tādējādi tie apgaismo darba virsmu.

Nodrošiniet efektīvu enerģijas padevi

Pirms tiek izvēlētas virtuves mēbeles, piemēram, virtuves iekārtas mazām virtuvēm, un tehnika, noteikti pārliecinieties, ka telpā ir pietiekami daudz strāvas padeves vietu, vai padevi iespējams nodrošināt visām izvēlētajām ierīcēm.
Daudzi cilvēki pārāk vēlu saprot, ka viņiem nav pareizās gāzes vai elektrības līnijas, tādēļ esiet uzmanīgs un tālredzīgs, rīkojieties gudri!

Izvēlieties praktisku darba virsmu

Izvēlieties virsmu, uz kuras Jums ir ērti darboties un kuru ir ērti kopt. Šajā gadījumā atcerieties divus pamata noteikumus – vissarežģītāk kopt ir flīzes, savukārt visvienkāršāk saskrāpēt ir nerūsējošo tēraudu.

Nostādiet drošību pirmajā vietā

Iekārtojiet savu virtuvi ne tikai pēc iespējas modernāku un funkcionālāku, bet arī pēc iespējas drošāku un ģimenei draudzīgāku, plānojot labu redzamību gan uz ārpasauli (pagalmu), gan uz citām mājokļa telpām. Apsveriet tādus drošības elementus kā noapaļotas virsmas, pret-slīdes grīdas segumi, virtuves iekārtas, kas atrodas pieauguša cilvēka augstumā. It kā pašsaprotamas lietas, tomēr tas viss manāmi samazina nejaušu negadījumu un iespējamo traumu skaitu!

Uzturiet tīru vidi un svaigu gaisu

Viens no labākajiem palīgiem virtuvē ir tvaiku nosūcējs, kas vēdina telpu, atbrīvojot to no nepatīkamām smaržām. Tāpat ļoti svarīga ir atkritumu tvertnes atrašanās vieta. Lai vide būtu tīra un kārtīga, atkritumi neradītu diskomfortu, vislabāk tos uzglabāt nerūsējoša tērauda atkritumu tvertnē un novietot tvertni skapī ar aizvērtām durvīm.

Izvēlieties piemērotu grīdas segumu

Kad runa ir par grīdas segumu, apsveriet tādus faktorus kā slīdēšana, apkope, struktūra. Piemēram, akmens vai flīžu grīdām, kas ir porainas jeb ar atstarpēm, nepieciešama periodiska pārbūve un tās ir neiespējami padarīt perfekti tīras. Vispraktiskākās šajā gadījumā ir lamināta vai linoleja grīdas, kas ir ne tikai viegli kopjamas, bet arī vizuāli estētiskas.
Ņemiet vērā, ka grīdas segums virtuvē nolietojas samērā ātri, īpaši pie ledusskapja, plīts un izlietnes, tādēļ ik pa brīdim to jebkurā gadījumā nāksies atjaunot vai nomainīt.

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Vai ēdiens var uzveikt vīrusu? Uztura ieteikumi
6 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Mācības no mājām: svarīgākais attālinātajā izglītības procesā
30. Marts, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Atjaunošanās un pamatvērtību laiks!
26. Marts, 2020

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Lieldienu laikā ciemošanās ir aizliegta 2
2 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Parādījušās šaubas, vai Rīgas domes vēlēšanas vispār varētu notikt arī rudenī
22 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Konkursu par finansējumu Covid-19 skarto mediju atbalstam varētu izsludināt jau rīt
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī vislielākais Covid-19 inficēto skaita pieaugums Rīgā 2
3 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Vai ES pārdzīvos koronavīrusa krīzi? INTERVIJA ar Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli
Intervija 5 stundas