Foto: ekrānuzņēmums

Padomi zaļāka dzīvesveida ieviešanai ikdienā 1

“Mēs nevaram dzīvot tā, kā esam dzīvojuši līdz šim,” tā, runājot par “Zero waste” kustību un dzīvesveidu saka biedrības “Zero Waste Latvija” valdes locekle Mairita Lūse. Kāpēc pievērsties “Zero Waste” paradumiem, kāpēc tā tik ļoti iederas arī šodienas steidzīgajā dzīves ritmā?

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu
Lasīt citas ziņas

“Cilvēki, kuri pievēršas Zero Waste kustībai ir tie, kuri ikdienā mēģina samazināt atkritumu daudzumu, stāsta M.Lūse. “Turklāt bezatkritumu dzīvesveidam var pievērsties dažādos līmeņos.”

Piemēram, dodoties uz veikalu, mēs varam neiegādāties jaunu iepirkumu maisiņu, bet jau iepriekš to paņemt līdzi. Tāpat lietas, kas mums vairs nav noderīgas, varam nodot otrreizējā pārstrādē, vai cilvēkiem, kuriem gluži vienkārši tās noderēs, raksturojot “Zero Waste” kustību raidījumā “Būtu zinājis” norāda biedrības pārstāve. Viņa arī atgādina, ka pats galvenais ir arī nepirkt nevajadzīgas lietas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pat ja bezatkritumu dzīvesveids nav tas, kuram tuvākajā laikā plānojat pievērsties, noteikti jāatceras, ka ikdienā varam ieviest jaunus paradumus, kas, iespējams, maziem soļiem palīdzēs pievērsties zaļākam dzīvesveidam kopumā.

“Zaļš dzīvesveids ir tāds dzīvesveids, kurā cenšamies radīt pēc iespējas mazāku ietekmi uz vidi,” raidījumā “Būtu zinājis” stāsta biedrības “Zaļā brīvība” vides eksperte Lilija Apine.

Runājot par šāda veida dzīvesveidu, L. Apine min trīs dzīves kategorijas- pārvietošanās, pārtika, mājoklis- kur iespējams ieviest zaļa dzīvesveida principus.

Visu šīs nedēļas raidījumu “Būtu zinājis” skaties šeit.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.