Juris Kalniņš

Pahars: Bijām labāki pēc visiem rādītājiem 0

Daugavpils „Daugava” futbolistu nespēja savā laukumā ieņemt FK „Jelgava” vārtus palielinājusi intrigu Latvijas čempionāta finišā.

Pārtrauca sauso sēriju

Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Izrādās, ka kanēlis patiesībā nemaz netop no kanēļkoka. 4 ēdienu viltojumi jeb produkti, kas nemaz nav tie, par ko tos uzskatām

Pēc bezvārtu neizšķirta pret jelgavniekiem kopvērtējumā daugavpiliešu pārsvars pār trim sekotājiem sarucis no sešiem līdz četriem punktiem. Tagad čempionātā ir divu nedēļu pauze izlašu spēlēm, bet pēc tam „Daugavai” divas no četrām atlikušajām spēlēm jāaizvada pret tiešajiem konkurentiem – viesos pret „Liepājas metalurgu” un mājās pret FK „Ventspils”.

Liepājnieki nedēļas nogalē varēja pietuvoties līderiem no Daugavpils līdz vienam punktam, taču Rīgā ar 1:3 zaudēja „Skonto”. Kurzemniekiem pārtrūka sešu uzvaru sērija, piecas pēdējās spēles viņi bija uzvarējuši, nezaudējot nevienus vārtus. Turpretim rīdzinieki līdz spēlei pret Liepāju vārtus nebija guvuši 353 minūtes… „Skonto” pirmajās 20 minūtēs ar diviem gūtiem vārtiem pretuzbrukumos izcēlās lietuvietis Tads Labuks, bet otrā puslaika sākumā viesu vārtsargs Pāvels Doroševs kļūdījās pēc Romana Amirhanova izpildītā soda sitiena, un bija skaidrs, ka trīs vārtu pārsvaru skontieši nepazaudēs.

„Skonto” galvenais treneris Marians Pahars: „Uzvarējām pelnīti, pēc visiem rādītājiem bijām labāki, lai gan pirms spēles zaudējām visus malējos pussargus, tādēļ mainījām spēles zīmējumu un spēlējām no baltas lapas. Taču – uzminējām! Beidzot Labuks guva vārtus, kas viņam ilgi nebija izdevies. Puiši malači, pēdējā laikā nebija tas labākais noskaņojums, bet šodien visi gribēja uzvarēt.”

Salūza smagā grafika priekšā

Arī „Liepājas metalurgam” traumēti ir vairāki spēlētāji, līdz ar to aizsardzības malās darbojās uzbrucējs Jurģis Kalns un pussargs Genādijs Soloņicins. Otrajā puslaikā abi tika pavirzīti uz priekšu, komanda centās atspēlēties, tomēr nesekmīgi. Mača izskaņā goda vārtus guva Vladimirs Kamešs.

„Pirms trīs dienām taktiski apspēlējām „Ventspili” (3:0), šodien paļāvāmies uz tām pašām iestrādnēm, taču laikam tas nebija pareizs lēmums. Psiholoģiski un fiziski pēc spēles Ventspilī paspējām tikai atjaunoties, bet ne patrenēties. Futbolistam vajadzīgas 48 stundas, lai atjaunotos. Latvijā viņi nav pieraduši spēlēt trīs dienas pēc kārtas, arī emocionālā ziņā „Skonto” bija gatavāki,” secināja „Liepājas metalurga” galvenais treneris Dmitrijs Kalašņikovs. „Mums laukumā bija uzbrūkoši spēlētāji, tāpēc mača pirmajā daļā zaudējām vidusdaļu. Aizsardzības tipa spēlētāji bija tik maz, ka Tomu Mežu pat ar traumu domāju turēt laukumā (nomainīja pārtraukumā – I. S.). Pirms tam mums dažās spēlēs arī veiksme palīdzēja. Bija jābūt gataviem, ka nevar veikties visu laiku, bet – mēs nebijām.”

Šī uzvara atgriež „Skonto” cīņā par titulu. Čempionāta noslēgumā jātiekas ar četrām lejasgala komandām – ja Pahara padotie būs cienīgi zelta pretendenti, paņems 12 punktus, bet, ja kādā spēlē paklups, varēs vainot paši sevi. „Es jau otrajā riņķī teicu, ka viss izšķirsies pēdējās kārtās. „Daugavai” ir četru punktu pārsvars, bet atlicis smags grafiks. Skaidrs, ka šodienas uzvara bija ļoti svarīga visam mūsu klubam,” gandarīts bija Marians Pahars.

„Tagad arī „Daugava” sāk zaudēt punktus pret komandām, kurām iepriekš nezaudēja. Protams, mūsu izredzes pēc zaudējuma Rīgā ir pasliktinājušās, bet cīņa turpinās. Daudz izšķirsies nākamajā mačā Daugavpilī,” tā Dmitrijs Kalašņikovs.

FUTBOLS

LATVIJAS ČEMPIONĀTS

Rīgas „Skonto” – „Liepājas metalurgs” 3:1 (2:0), Labuks (5. Un 19.), Amirhanovs (51.); Kamešs (86.).

Daugavpils „Daugava” – FK „Jelgava” 0:0.

Rīgas „Daugava” – FK „Ventspils” 0:4, (0:2), Turkovs (22.), Abdultaofiks (31. un 49.), Jančuks (85.).

FB „Gulbene” – Jūrmalas „Spartaks” 0:1 (0:1), Jemeļins (8. no 11m).

„Metta/Latvijas Universitāte” – FC „Jūrmala” 0:3 (0:0), Sputajs (60. un 72.), Misins (63.).

1. 1. Daugavpils „Daugava” 68, 2. „Liepājas metalurgs” 64, 3. „Skonto” 64, 4. FK „Ventspils” 64, 5. „Spartaks” 43, 6. FC „Jūrmala” 36, 7. FK „Jelgava” 29, 8. Rīgas „Daugava” 25, 9. „Metta/Latvijas Universitāte” 25, 10. FB „Gulbene” 23.