Foto: SHUTTERSTOCK

“PK mežs” investēs jaunu mežu iegādē un tehnikā 2

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Mežizstrādes uzņēmums SIA “PK mežs” investēs divus miljonus eiro jaunu mežu iegādē un tehnikas atjaunošanā.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 52
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka 22
Lasīt citas ziņas

Plānots, ka 1,5 miljonus eiro uzņēmums tuvākajā laikā ieguldīs, paplašinot meža īpašumu portfeli Bauskas, Aizkraukles un Neretas teritorijās, savukārt atlikušie 500 000 eiro tiks novirzīti, lai iegādātos divas traktortehnikas vienības, kas paredzētas mežaudžu retināšanai. “PK mežam” šobrīd pieder mežu īpašumi 4000 hektāru platībā.

“Iegādājoties mežu īpašumus, pievēršam uzmanību tiem, kas ir mūsu zemēm piegulošajās teritorijās. Tas palīdz vēlāk būt pēc iespējas produktīvākiem apsaimniekošanas procesā. Lai arī mūsu īpašumā ir zemes ar jaunaudzēm, biežāk mēdzam iegādāties mežus, kas ir zāģējami samērā drīz, nevis pēc vairākiem gadiem,” min “PK meža” līdzīpašnieks Edgars Keičs. Viņš arī norāda, ka jaunā mežizstrādes tehnika palīdzēs apstrādāt un apkopt salīdzinoši mazākas mežaudzes, ko sarežģītāk paveikt ar lielajām tehnikas vienībām, kas parasti izmantojamas plašās kailcirtēs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šobrīd kokmateriālu cena ir tuvu maksimumam, kas mudina privātpersonas aktīvi pārdot savus mežus, līdz ar to tirgus ir piesātināts ar piedāvājumu. Ap Ziemassvētkiem koksnes cena varētu kristies un līdz ar to arī aktivitāte tirgū,” prognozē Keičs.

“PK mežs” reģistrēta 2000. gadā, un tās pamatkapitāls ir 320 124 eiro, liecina “Firmas.lv” dati. Kompānijas īpašnieki kapitālā vienādās daļās ir Keičs, Raimonds Ruķeris un Juris Punka. 2021. gadā “PK meža” apgrozījums bija 3,42 miljoni eiro, bet peļņa – 155 317 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.