Harijs Tumans. Foto – LETA

Par Gada vēsturnieku atzīts Harijs Tumans 3

Titulu “Gada vēsturnieks Latvijā 2015” ieguvis LU profesors Harijs Tumans, aģentūra BNS uzzināja balvas pasniegšanas pasākumā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

Tumans balvu saņēmis par pērn izdoto pētījumu “Varoņi un varonība senajā Grieķijā”.

Balvas ieguvējs tiek noskaidrots sabiedriskā aptaujā, kuru jau piekto gadu pēc rīko Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība. Aptaujas un balvas “Gada vēsturnieks Latvijā” mērķis ir popularizēt vēsturi un pievērst sabiedrības uzmanību vēsturnieku devumam iepriekšējā gadā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pērn par titula īpašnieku tika izvēlēts Gustavs Strenga, 2013.gadā Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes (LU VFF) profesors Aivars Stranga, 2012. gadā – LU VFF profesors Ēriks Jēkabsons. Par Gada vēsturnieku Latvijā 2011.gadā kļuva Kaspars Zellis.

Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība ir dibināta 2007.gada 8. martā. Biedrības mērķi ir: Dažādu vēstures virzienu izpēte; vēstures popularizēšana un intereses par vēsturi veicināšana sabiedrībā; biedrības biedru izglītības līmeņa celšanas atbalstīšana; veicināt un uzturēt kontaktus ar vēstures izpētes organizācijām Latvijā un ārzemēs. Biedrības biedru vidū ir Vēstures un Filozofijas fakultātes bijušie un esošie studenti, kas ieguvuši bakalaura, maģistra un doktora grādus vēsturē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.