Itālijas izlases regbiste Sāra Tounesi (attēlā ar bumbu) mačā pret Japānas valstsvienību nespēja savaldīt emocijas un iekoda pretiniecei.

Pasaules kauss regbijā sievietēm. Par kodienu – diskvalifikācija 5

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu 142

Jaunzēlandē notiek Pasaules kausa izcīņa regbijā sievietēm. Regbija pasaulē tas nav skaļākais pasākums, bet pasaules mediju uzmanību piesaista. Vēl jo vairāk pēc ziņām, ka viena no dalībniecēm par košanu pretiniecei saņēmusi bargu sodu.

Savulaik ar košanu pretiniekiem pasaules uzmanību ieguva urugvajiešu futbolists Luiss Svarešs, kuram karjeras laikā augstākajā līmenī bija pat trīs tādi gadījumi, tostarp 2014. gada Pasaules kausa izcīņā, kad viņš ar zobiem ieķērās itālieša Džordžio Kjelīni plecā. Itāļi to maču zaudēja un izstājās no Pasaules kausa, bet Svarešs par savu nesavaldību saņēma deviņu spēļu diskvalifikāciju.

To, ka sporta spēlēs arī augstākajā līmenī ir iespējams kas tāds, šķiet bija ielāgojusi Itālijas izlases regbiste Sāra Tounesi, kura sieviešu Pasaules kausa mačā svētdien iekoda Japānas izlases spēlētājai. Arī šajā reizē uzvaru izcīnīja komanda, kurā kāds nevar savaldīt savu muti – Itālijai uzvara ar 21:8 ļāva iekļūt ceturtdaļfinālā, bet Japānai turnīrs noslēdzās.

Tas pats gan notika ar Tounesi, kura dienu vēlāk no turnīra disciplinārās komitejas par savu pārkāpumu saņēma 12 spēļu diskvalifikāciju. Spēlētājai gan dota iespēja sodu pārsūdzēt, tomēr skaidrs, ka sestdien ceturtdaļfinālā pret Franciju viņa noteikti nepiedalīsies.

Itālijas regbistes Pasaules kausa ceturtdaļfinālā spēlēs pirmo reizi. Ceturtdaļfinālā bez Itālijas un Francijas iekļuva arī Jaunzēlande, Velsa, Anglija, Austrālija, Kanāda un ASV. Pasaules kauss regbijā sievietēm tiek aizvadīts devīto reizi. Piecas reizes pie galvenās trofejas tikušas jaunzēlandietes, divas reizes anglietes, bet reizi amerikānietes – pašā pirmajā turnīrā 1991. gadā.