“Rīgas namu pārvaldnieka” bijušais valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis atlaists par pamatīgi iekavētiem namu remontu plāniem un kopējo uzņēmumu pakalpojumu kvalitāti, ar kuru iedzīvotāji ir neapmierināti.
“Rīgas namu pārvaldnieka” bijušais valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis atlaists par pamatīgi iekavētiem namu remontu plāniem un kopējo uzņēmumu pakalpojumu kvalitāti, ar kuru iedzīvotāji ir neapmierināti.
Foto: Karīna Miezāja

Neimanis pārsteigts par steigu, kādā “RNP” padome pieņēmusi lēmumu par viņa atbrīvošanu no amata 18

Zigfrīds Dzedulis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Rīgas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” (“RNP”) padome nolēmusi no 1. februāra atlaist valdes priekšsēdētāju Ronaldu Neimani.

Atšķirībā no iepriekšējām reizēm, kad no darba uzņēmumā atbrīvoja visu valdi, šoreiz līdzšinējie valdes locekļi Bernhards Maļinovskis un Laila Keisele vēl paliek amatos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par atstādināšanas iemeslu “RNP” padome min 2022. gadā “RNP” nesasniegtos finanšu un nefinanšu mērķus. Neauditēts, proti, vēl nepārbaudīts, uzņēmuma pārskats par 2022. gada pirmo pusgadu liecina, ka “RNP” neto peļņa bijusi 1,8 miljoni eiro, kas ir par 17% mazāka nekā 2021. gada pirmajā pusgadā, kad tā bija 2,2 miljoni eiro apmērā.

Ronalds Neimanis atzīst, ka ir pārsteigts par steigu, kādā “RNP” padome pieņēmusi lēmumu par viņa atbrīvošanu – burtiski vienas dienas laikā.

Parasti uzņēmuma darbu vērtējot martā pēc aizvadītā gada pārskatu saņemšanas. Taču šajā gadījumā pēc padomes lēmuma Nei­manis no amata pienākumiem atbrīvots vienas dienas laikā, negaidot martu.

Pēc viņa domām, viens no nesasniegtajiem finanšu mērķiem un attiecīgi arī atstādināšanas iemesliem varētu būt uzņēmuma apgrozījums, kuru pērn bija paredzēts palielināt no aptuveni 15 līdz 30 miljoniem eiro.

Tas, kāpēc apgrozījuma palielinājums nav sasniegts, skaidrojams ar elektrības, degvielas un importēto būvmateriālu sadārdzināšanos un to piegāžu pārtraukumiem. Visi šie iemesli kopā neesot ļāvuši “RNP” līdz pat pagājušā gada septembrim noslēgt līgumus ar būvuzņēmumiem par namu remontu.

Taču šie mērķi tika izvirzīti 2021. gada nogalē, kad vēl nebija sācies Krievijas iebrukums un karš Ukrainā, kas satricināja daudzas Latvijas tautsaimniecības nozares.

“RNP” apsaimniekoto dzīvojamo namu remonta izdevumus kārtējam gadam parasti plāno oktobrī. Jau minēto iemeslu dēļ pērn šo plānu izpilde stipri aizkavējusies. Ronalds Nei­manis pieļauj arī, ka viens no nesasniegtajiem tā dēvētajiem nefinanšu mērķiem varētu būt uzņēmumu pakalpojumu kvalitāte, par ko iedzīvotāji sūdzējušies jau gadiem ilgi.

Jautāts par Neimaņa atlaišanas iemesliem, “RNP” padomes priekšsēdētājs Ainārs Ozols atbild, ka padome rūpīgi seko tam, kā tiek organizēts “RNP” darbs, jo no tā ir tieši atkarīga uzņēmuma klientu ikdienas dzīves kvalitāte. Saprotot arī ārējos faktorus, kas ietekmē visu ēku pārvaldnieku darbu, tomēr, padomes­prāt, esot skaidri redzams nepietiekams darbs daudzdzīvokļu māju plānveida remontdarbu organizēšanā.

Pēc viņa teiktā, aizvadītajā gadā remontdarbu apjoms būtiski atpalicis no plānotā.

Nepietiekams darbs veikts arī energoefektivitātes projektu virzībā, kas ir īpaši būtiski šajā enerģētiskās krīzes laikā. Šie divi minētie esot tikai daļa no visiem tiem iemesliem, kuru rezultātā klientu apmierinātība ar “RNP” darbu ir nevis pieaugusi, bet gan kritusies.

Septiņos gados – seši vadītāji

* “RNP” valdes priekšsēdētāja amatā Nei­mani ievēlēja 2020. gada 8. septembrī uz pieciem gadiem. Pirms tam viņš bija uzņēmuma “Valsts nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs.

Reklāma
Reklāma

* Kopš 2010. gada 29. decembra, kad, apvienojot 15 namu pārvaldes, tika dibināts “RNP”, Ronalds Neimanis ir jau sestais šajā amatā. Pirmais bija toreizējā Rīgas vicemēra Andra Amerika partijas biedrs Ervīns Straupe, kuru vēlāk pārcēla uz uzņēmuma “Rīgas nami” valdi.

Pēc viņa nepilnu pusgadu uzņēmumu vadīja no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra amata atlaistais Aleksandrs Antonovs. 2011. gadā viņu nomainīja Ivo Lecis, kurš pirms tam strādāja Privatizācijas aģentūrā.

2017. gadā valdes priekšsēdētāja krēslā apsēdās kādreizējais SIA “Latio namsaimnieks” vadītājs Aivars Gontarevs. 2019. gada beigās viņa vietā par “RNP” pagaidu valdes priekšsēdētāju iecēla agrāko uzņēmuma “Rīgas satiksme” pagaidu valdes priekšsēdētāju Ernestu Saulīti, viņam sekoja tikko atlaistais Ronalds Neimanis.

Jāpiebilst, ka dažiem Neimaņa priekšgājējiem darbs uzņēmumā beidzies ar publiskiem skandāliem un tiesāšanos par viņu ieskatā nepamatotu atlaišanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.