Latvijā
Kriminālziņas

Par no zemes izraktu 1938.gada “Iž” bisi četri mēneši cietumā4


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Publicitātes foto

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Zemgales rajona tiesa piespriedusi Eduardam Masčinskim četru mēnešu cietumsodu par sarūsējušu, no zemes izraktu 1938. gada “Iž” bisi, kuru, visticamāk, šaušanai izmantot nevar, turklāt apsūdzētais atradās pirmstiesas apcietinājumā. Kāpēc tik bargi?

Latvijā likumi šaujamieroču un to būtisko sastāvdaļu ziņā ir stingri.

Vēl pirms gadiem 20–30 par dažādiem veciem un nederīgiem ieročiem daudz neuztraucās, tie nereti nereģistrēti un nelegalizēti atradās mednieku un vecu mantu kolekcionāru krājumos, bet tagad tiem pievērš uzmanību.

Tā pirms gada rakstījām par zemnieku, zemessargu, mednieku, amatierteātra vadītāju un režisoru An­dri Kļavu, kas nokļuva tiesā par nelikumīgi iegūtu un glabātu lielgabalu…

Ļauni ironiski, jo tieši Zemessardzes vajadzībām Kļava savulaik lielgabalu atradis padomju armijas pamestajā Zvārdes poligonā.

Bet Zemessardze lielgabalu izbrāķējusi, un tas viņa sētā stāvējis gadiem, lielgabala fotogrāfija atradās lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” interneta mājaslapā, gan jau arī policija to zināja, bet pēkšņi atradās ziņotājs un policija bija spiesta rīkoties pēc likuma.

Beigās kratīšanā Kļavam konfiscēja vēl septiņus citus nelikumīgus ieročus un vienu lādiņu. Zemniekam piesprieda piespiedu darba stundas sabiedrības labā.

Arī par Masčinski kāds policijā ziņojis, un viņu 2019. gada 2. janvārī aizturēja policija un atņēma veco bisi. Bet cietumā viņš nokļuvis, jo izvairījies no tiesas.

Aizbraucis pat strādāt uz Vāciju kokapstrādes rūpnīcā. Cietumā nokļuva šī gada aprīlī, kad atgriezās Latvijā. Piedevām Masčinskis ir vairākkārt tiesāts par zādzībām, ir divas nepabeigtas tiesvedības par braukšanu pie stūres alkohola reibumā.

Vēl viņam nāksies samaksāt valstij 240 eiro tiesvedības izdevumus.

Saistītie raksti

Kā man pēc tiesas sacīja Masčinskis, nelaimīgo “Iž” bisi viņš atradis ar metāla meklētāju pie Rundāles novada Viesturu ciema.

Uz turieni pēc Otrā pasaules kara esot vesti un izgāzti visādi lūžņi. No tiem jau maz kas palicis, bet ik pa laikam cilvēkiem kaut ko atrast izdodoties.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Tie trūcīgie, kam sadeva dzīvokļus, tagad brauc ar lieliem džipiem un mersedesiem
17 minūtes
LE
LETA
Veselam
Slimība atkal uzliesmojusi: Latvijā 18 jauni Covid-19 gadījumi
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Pornogrāfija izjauc tiesas sēdi par Obamas, Maska un citu slavenību “Twitter” konta uzlaušanu
51 minūtes
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 8
Intervija 5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
2 stundas