Uncategorized

Parādnieku reģistrs0

Izmaiņas likumā “Par nodokļiem un nodevām” paredz, ka no šā gada 1. aprīļa Valsts ieņēmumu dienests (VID) nodrošinās publiski pieejamu datu bāzi ar informāciju par nodokļu maksātājiem, kuriem šie parādi pārsniegs 100 latus.

 

Reģistrā informāciju par personas nodokļu nomaksu vai parādiem varēs atrast pēc nosaukuma un reģistrācijas koda vai saimnieciskās darbības veicēja vārda, uzvārda un reģistrācijas koda. Datu bāzi integrēs jau esošajā VID sistēmā un tajā būs jāiekļauj arī informācija par atsevišķu nodokļu un nodevu kopējiem ieņēmumiem. Taču reģistrā neatradīsim ziņas par tiem nodokļu maksājumiem, kuriem termiņš būs pagarināts, sadalīts, atlikts vai atkārtoti sadalīts termiņos.

Informāciju datu bāzē VID aktualizēs katra mēneša septītajā un divdesmit sestajā datumā. Šāda kārtība dos iespēju nodokļu maksātājiem sekot līdzi savu nodokļu nomaksai, kā arī iegūt informāciju par darījumu partneru finansiālo situāciju.

Tāpat VID būs jānodrošina publiski pieejama datu bāze ar informāciju par privātpersonām, kas veic saimniecisko darbību un ir reģistrētas kā saimnieciskās darbības veicēji, tostarp patentmaksas maksātājiem, kā arī par personām, kuras nav reģistrējušās, bet ir informējušas par saimnieciskās darbības veikšanu. Pēc konkrētās personas vārda, uzvārda un reģistrācijas koda varēs iegūt informāciju, vai persona ir reģistrējusies VID vai izslēgta no tā, vai samaksāta patentmaksa un vai persona veic saimniecisko darbību.

Ar izmaiņām likumā paplašināts situāciju uzskaitījums, kad VID varēs pilnīgi vai daļēji dzēst nodokļu parādus, nokavējuma un soda naudas. Nokavēto nodokļu maksājumu piedziņu, izņemot muitas nodokli un citus līdzvērtīgus maksājumus, vairs neuzsāks, ja piedzenamā parāda kopsumma nebūs lielāka par 10 latiem.

Nodokļu parādu varēs dzēst individuālā uzņēmuma īpašnieka nāves gadījumā, ja nebūs iespējams to piedzīt no mantiniekiem, un nodokļu maksātājam, ja tas izslēgts no Uzņēmumu reģistra un ja iestājies kreditoru prasījumu noilgums.

Informāciju par nodokļu parādu dzēšanu VID savā mājaslapā publicēs reizi ceturksnī.

Noteikts arī, ka no 2013. gada 1. jūlija Finanšu policijas ierēdņiem būs dienesta pakāpju atšķirības zīmes un žetoni un, pildot dienesta pienākumus, būs jānēsā formas tērps. Līdz šim tiem bija tikai žetoni.

Pieņemtie grozījumi “Nodokļu un nodevu likumā” un “Valsts ieņēmumu dienesta likumā” turklāt nosaka, ka VID ģenerāldirektors, ja nepieciešams, uz laiku līdz četriem mēnešiem varēs pagarināt termiņu, kurā nodokļu administrācijai jāizskata nodokļu maksātāju apstrīdētie lēmumi.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Uncategorized
VIDEO: Bezpajumtnieks “izspiež” naudu no Bez Tabu žurnālista 1
10. Augusts, 2016
LA
LA.LV
Uncategorized
Sibīrijas šamane Gaļina operē bez skalpeļa. Redzes apmāns vai praktiska maģija?
10. Augusts, 2016
AN
Annika Niedrīte
Uncategorized
Kāpēc kavējamies pagātnē? 6 ieteikumi, kā virzīties uz priekšu
10. Augusts, 2016

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Raidījums: Lemberga lieta – starp retajām mutvārdu procesā skatāmajām vīrusa laikā
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atlaižamo saraksts kļūst garāks; Gauss sola visus paņemt atpakaļ
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. “Divi un divi”. Publiskās vietās turpmāk – uzturēšanās ierobežojums 1
8 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“de facto”: Drīzumā cer piegādāt vairākus miljonus respiratoru; pamodušies arī viltvārži
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Maskavas iedzīvotājiem nosaka pašizolācijas režīmu
2 stundas