Kultūra
Māksla

Pārdrošs zaglis dažās sekundēs nočiepj 20 000 dolāru vērtu Dalī ofortu0

Foto: Wikimedia Commons

Pārdrošs zaglis izmantojis Sanfrancisko mākslas galerijas “Dennis Rae Fine Art” vadītāja neuzmanības mirkli un aizgājis no tās ar retu un vērtīgu Salvadora Dalī darbu, ziņo “Time.com”.

20. gadsimtā tapušais ar roku iekrāsotais oforts “Burning giraffe” pazudis no galerijas pāris sekundēs, kad galerijas vadītājs bija uzgriezis muguru veikala priekšdaļai, kur uz molberta līdz ar vairākiem citiem bija izstādīts Dalī darbs.

Kā par nelaimi, tieši tajā brīdī bija atslēgusies arī galerijas novērošanas kamera, taču dažus veikalus tālāk zaglis nofilmēts ar visu ofortu rokās.

Saistītie raksti

Parasti darbi uz molbertiem tiek nostiprināti, taču vai nu zaglim bija izdevies trosīti zibenīgi pārkniebt, vai arī tā, iespējams, nejaušības dēļ palikusi nepiestiprināta, kad darbs rādīts potenciālam klientam.

Kaut gan reizēm mākslas zagļiem ir zināmi noņēmēji, galerija vadītājs Resdžeds Hopkinss šaubās, vai tā varētu būt šajā gadījumā. Tā kā oforts pieder relatīvi retai sērijai, visi tajā iekļautie darbi ir numurēti un skaidri zināms, kam katrs pieder. Tādējādi praktiski nav iespējams aptuveni 20 000 dolāru vērto darbu pārdot tālāk.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.