Ar šādu karogu uz pleciem Rīgas “Dinamo” spēlēs neviens netiek gaidīts.
Ar šādu karogu uz pleciem Rīgas “Dinamo” spēlēs neviens netiek gaidīts.
Foto no Roberta Pilskunga “Facebook” profila

Gints Narogs: Pareizie un “nepareizie” karogi. Rīgas “Dinamo” līdzjutējs uz savas ādas izbauda Krievijas “demokrātiju” 14

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana 139
Lasīt citas ziņas

Ja hokeja līdzjutējs vēlas doties uz Rīgas “Dinamo” mājas spēli, viņam vispirms jāpārliecinās, vai līdzi paņēmies īstais karogs. Ierodoties ar neīsto, spēles vērošana var izvērsties par skaidrošanos ar apsargiem un izraidīšanu no tribīnēm.

Tāda nu ir demokrātija Krievijas organizētajā un rīkotajā Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), kuru pat paši krievi nekautrējas dēvēt par “kolhozu”.
CITI ŠOBRĪD LASA

Oktobra pirmajā dienā to uz savas ādas izjuta Latvijas hokeja līdzjutējs Roberts Pilskungs, kurš, solidarizējoties ar baltkrievu tautu, “Arēnā Rīga” ieradās ar baltsarkanbalto Baltkrievijas karogu, kas kļuvis par divu mēnešu ilgo protestu spilgtāko simbolu. Roberts nenobijās no pirms tam fanu vidū ceļojošās informācijas, ka ar šādiem karogiem halles tribīnēs atrasties nevarēs.

Tāpat nedrīkstot izkliegt saukļus, kas atbalstītu baltkrievus. Šādas prasības bija izvirzījusi KHL vadība, jo Krievija oficiāli atbalsta Aleksandra Lukašenko vardarbīgo režīmu.

Bet, ja Krievija atbalsta, vai tad līdzīgas normas jāievēro arī citu valstu pilsoņiem? Piedevām spēlēs, kas notiek viņu mājās! Rīgas “Dinamo” vadība gan apgalvo, ka šādu aizliegumu neesot bijis, bet realitāte izrādījās cita.

Diemžēl ne pirmo reizi. Kas līdzīgs notika 2014. gadā pēc Krimas aneksijas. Toreiz no arēnas tribīnēm tika “izmesti” tie līdzjutēji, kuri uz maču atnāca ar Ukrainas karogiem, paužot savu atbalstu tās valsts pilsoņiem.

Tajā pašā laikā cik nav bijis spēļu, kad tribīnēs ir redzami, piemēram, Tatarstānas vai Baškortostānas republiku karogi. Tad viss izrādās kārtībā.

Tāpat kā 1. oktobrī, kad ar Baltkrievijas pašreizējo oficiālo karogu cilvēks tribīnēs mierīgi sēdēja. Kārtējo reizi varējām pārliecināties, ka Rīgas “Dinamo” ir Krievijas tā dēvētās maigās varas projekts. Vēl reizi par to pārliecināsimies jau šo svētdien, kad rīdzinieki KHL regulārā čempionāta spēli aizvadīs Minskā.

Jau divus mēnešus tieši svētdienās Baltkrievijas galvaspilsētā notiek lielākās iedzīvotāju protesta akcijas pret Lukašenko režīmu, ik reizi ielās izejot ap 100 000 cilvēkiem.

Protesti ir mierīgi, taču vietējā OMON un milicija turpina sist, pazemot un aizturēt.

Latvijas valsts Saeimas un valdības līmenī ir nosodījusi Baltkrievijas varas iestāžu izrēķināšanos, neatzīstot Lukašenko par leģitīmu prezidentu.

Te jāatceras, ka Lukašenko un hokejs Baltkrievijā ir teju sinonīmi, jo “ūsainis” gan pats uzspēlē amatieru turnīros, gan ieceļ un maina federācijas vadītājus.

Ne velti līdz šim neviens augsta līmeņa baltkrievu hokejists atšķirībā no citu sporta veidu pārstāvjiem nav paziņojis, ka Lukašenko ir jāatkāpjas. Vienkārši baidās, jo reakcija būs zibenīga, līdzīgi kā pret Baltkrievijas basketbola zvaigzni Jeļenu Ļevčanku, kura joprojām izcieš 15 dienu administratīvo arestu par līdzdalību protestos.

Diemžēl, bet Rīgas “Dinamo” nebūs kā Helsinku “Jokerit”, kas sezonas sākumā uz Minsku neaizbrauca, jo pret to krasi iestājās Somijas vienības fanu klubs, arī valdības pārstāvji. “Jokerit” līdzjutēji draudēja ar mājas spēļu boikotu, bet Somijas klubā atšķirībā no Rīgas savus līdzjutējus un viņu viedokli ciena.

Reklāma
Reklāma

Nešaubos, ka lielākā daļa Rīgas “Dinamo” fanu kluba biedru arī ir pret komandas došanos uz Minsku. Lielai daļai no viņiem ir daudz draugu Baltkrievijā, un viņiem ir pieejama uzticama informācija par šajā valstī notiekošo.

Ne velti vēl pirms pusotra mēneša rīdzinieku fanu pulciņš organizēja gājienu no Brīvības pieminekļa uz Baltkrievijas vēstniecību, paužot atbalstu baltkrievu tautai. Covid-19 pandēmijas laikā jau tā ir ierobežots līdzjutēju skaits tribīnēs, bet ar šādu kluba vadības attieksmi tas tikai samazināsies.

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.