Jānis Ikaunieks (no kreisās) un Vladislavs Gutkovskis demonstrē, cik katrs un abi kopā guva vārtus mačā pret Moldovu.

Latvijas futbola izlasei garākā bezzaudējumu sērija 30 gados 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kurus visbiežāk ieskauj kupls bērnu pulciņš 3

Dainis Kazakevičs pirmajos mēnešos pie Latvijas futbola izlases stūres preses konferencēs gana bieži pieminēja vektorus un to virzienus. Šobrīd Latvijas futbola galvenās komandas vektors pavisam noteikti ir pareizajā kursā un sliedēs, jo pēc skaistas uzvaras Kišiņevā pret Moldovu ar 4:2, Kazakeviča trenētie 11 vilki ir UEFA Nāciju līgas D divīzijas A grupas līderi, sperot platu soli ceļazīmei uz augstāku divīziju.

Uzvara “Zimbru” stadionā gan nenāca viegli, Moldovai spēles piektajā minūtē ar “pendeli” atklājot rezultātu. Latvijas futbolisti neapjuka, spēlēja agresīvi un radoši uzbrukumā, pēc Vladislava Gutkovska un Jāņa Ikaunieka precīziem sitieniem pārņemot spēles grožus savās rokās un 26. minūtē esot vadībā ar 2:1.

Otrajā puslaikā Gutkovskis un J. Ikaunieks turpināja spēlēt pirmo vijoli, abiem izceļoties vēl pa reizei, piedevām ceturtajā vārtu guvumā Guti filigrāni piespēlēja Jankam, kurš no gaisa trieca bumbu vārtu tālajā stūrī, gūstot savus desmitos vārtus izlases kreklā.

Interesanti, ka abiem vārtu guvējiem pirms spēles diendusā neizdevies iemigt, Jānim bijis neierasti augstāks pulss, bet galarezultātā abiem superspēle. Jānis Ikaunieks: “Visas 90 minūtes bijām kā kulaks, spēlējām viens par otru. To bieži uzsveram, lai vai kas, bet galvas augšā! Pēc pirmajiem zaudētajiem vārtiem pēc ķermeņa valodas redzēju, ka esam gatavi turpināt spēlēt un atdot visus spēkus. Katrs vārtu guvums izlases kreklā ir īpašs, jo futbolista karjera nav tik gara, tāpēc jāizbauda katrs mirklis.”

“Moldova mums radīja diezgan lielas problēmas, tāpēc uzvara nebija viegla. Spēlētāji izpildīja savu uzdevumu, grūtās situācijās pieņemot pareizu lēmumu. Gaidīju, ka būsim agresīvi uzbrukumā un izmantosim brīvās zonas, taču neliekuļošu – negaidīju, ka būs tik daudz vārtu. Aizvadījām kvalitatīvāko spēli šajā nometnē, par ko lieli komplimenti puišiem, jo mačs mums bija ļoti svarīgs.

Ir izveidojies kolektīvs, kas laukumā var risināt uzdevumus. Mēs sākam pierādīt to, ka esam komanda, turklāt esam komanda dažādās spēles situācijās,” gandarīts bija galvenais treneris Kazakevičs. Šo sabraukumu Latvijas izlase noslēgs rīt Vaducā pret grupas pastarīti Lihtenšteinu (sākums plkst. 21.45). Uzvarot un Moldovai ar Andoru sadalot punktus savstarpējā cīņā, Latvija nodrošinās pirmo vietu grupā un iegūs ceļazīmi uz C divīziju.

Rezultāti. FUTBOLS

UEFA NĀCIJU LĪGA

D divīzija, A grupa*

* Moldova – Latvija 2:4 (1:2), Nikolaesku (5. no 11m), Mocpans (64.) – Gutkovskis (19., 60.), J. Ikaunieks (26., 75.).