Latvijas izlases florbolisti

Latvijas vīru florbola izlase pasaules čempionātā pārliecinoši nospēlē ceturtdaļfinālā 3

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Latvijas vīru florbola izlase vakar pasaules čempionātā Helsinkos droši izpildīja minimālo uzdevumu, iekļūstot starp astoņām labākajām komandām.

Grupu kārtā Latvija ar 1:11 zaudēja Zviedrijai, nospēlēja neizšķirti 5:5 ar Dāniju un ar 2:7 zaudēja Somijai. Grupā sanāca trešā vieta, jo zviedri bija vēl pārliecinošāki pret dāņiem, tos uzvarot ar 15:1.

Vārtu starpība Arto Rīhimeki trenētajai Latvijas izlasei ļāva ieņemt trešo vietu grupā, astotdaļfinālā pretim saņemot Kanādas izlasi, kas bija otrā D grupā. Florbola čempionātā tas ierasts, ka labākie spēlē A un B grupā, otrais ešelons attiecīgi C un D grupā.

Interesanti, ka pirms Latvijas mača pārsteigumus sagādāja igauņi un slovāki, kuri astotdaļfinālā uzvarēja nosacīti rangā augstāk esošas komandas. Igaunija, kas uzvarēja D grupā, ar 5:3 sensacionāli pārspēja Dāniju, bet Slovākija ar 7:3 uzveica Vāciju. Latvijas izlase tādas vaļības neatļāvās, ar 16:3 (6:1, 3:0, 7:2) sagraujot kanādiešus.

Lielisks mačs Klāvam Jansonam, kurš guva piecus vārtus un reizi asistēja partnerim, kamēr Pēteris Trekše iemeta trīs vārtus. Pie rezultativitātes punktiem tika teju visi Latvijas izlases spēlētāji. Jānis Salcevičs šajā mačā atvairīja trīs pretinieku izpildītus “bullīšus”.

Šobrīd gan izpildīts minimālais uzdevums, bet svarīgākā spēle šodien plkst. 16.30 ceturtdaļfinālā pret Čehiju. Pretinieki grupu kārtā izcīnīja divas drošas uzvaras – 11:0 pret Vāciju un 7:3 pret Norvēģiju, kā arī ar 2:4 zaudēja Šveicei. Čehija mūsējiem varētu būt pateicīgāks pretinieks par Šveici.

Ceturtdaļfināla uzvaras likme ir ne tikai iespēja uzspēlēt “Hartwall Arena”, kur notikuši trīs pasaules hokeja čempionāti hokejā, bet beidzot Latvijas florbola vīriem sasniegt kaut ko nebijušu, pacīnīties par pasaules čempionāta medaļām.