Latvijā
Politika

Partija sargā Bondaru? Krājbankas 15 miljoni liek uzņemties atbildību13

Foto: Evija Trifanova/LETA

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Augstie standarti, ar kuriem sevi politikā pieteica Daniela Pavļuta vadītā “Kustība Par”, pirmo reizi tik uzskatāmi ir atklājuši viedokļu atšķirību starp “Attīstībai/Par” dalīborganizācijām – “Kustību Par” un “Latvijas attīstībai”.

To izraisīja Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājam Mārtiņam Bondaram nelabvēlīgais Augstākās tiesas Civillietu departamenta lēmums prasībā pret bijušajiem Latvijas Krājbankas valdes locekļiem par 15 miljonu eiro solidāru piedziņu. Partneri no “Kustības Par” aicinājuši “Latvijas attīstībai” izvērtēt, vai pēc šī sprieduma M. Bondars var palikt Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētāja amatā.

Šīs nedēļas laikā “Kustība Par” cer sagaidīt partneru atbildi, apstiprināja partijas priekšsēdis D. Pavļuts, bet iekšējās sarunas, kādas tagad notiek starp partiju pārstāvjiem, nav gatavs komentēt. To “Latvijas Avīzei” uzsvēra arī “Latvijas attīstībai” priekšsēdis Juris Pūce, kurš norādīja: “”Attīstībai/Par” jebkuru lēmumu par amatpersonu izvirzīšanu un atsaukšanu lemj kopīgi.

Iekšējās apspriedes un viedokļu apmaiņu es nekomentēšu. Ja būs kādi lēmumi, kas ietekmē valdības un Saeimas darbu, tad par to informācija noteikti tiks sniegta.” Var secināt, ka partijas tagad meklē veidu, kā pēc iespējas saudzīgāk šo situāciju atrisināt, nekaitējot apvienības tēlam.

Taču iespēju, ka, par to domājot, M. Bondars varētu pats atkāpties un dot vietu komisijas vadībā citam frakcijas deputātam, viņš pats nepieļauj: “Kāpēc man to vajadzētu darīt? Ko es esmu nepareizi izdarījis? Visi rausta plecus.”

Pagājušajā nedēļā “Kustības Par” deputāte Inese Voika Latvijas Televīzijas ziņu raidījumā “Panorāma” informēja, ka partija sadarbības partneriem ir nosūtījusi oficiālu vēstuli, uz kuru tiek gaidīta atbilde. “Ja iestājas par jaunu politiku, tad es uzskatu, ka no atbildīgas politikas viedokļa šādā situācijā komisija būtu jāvada kādam citam,” sacīja I. Voika.

Runa ir par M. Bondara līdzatbildību par pirms vairāk nekā desmit gadiem izsniegtajiem kredītiem, kuru dēļ Latvijas Krājbanka cieta 15 miljonus eiro zaudējumus. M. Bondars “Latvijas Avīzei” sacīja, ka viņam I. Voika neko tādu neesot teikusi, bet šo televīzijas raidījumu viņš neesot skatījies. No M. Bondara sacītā varēja noprast, ka sarunas ar citiem deputātiem viņam ir bijušas.

“Latvijas Attīstībai” valdes loceklis Edgars Jaunups pirms pāris dienām “Latvijas Avīzei” sacīja, ka “Kustības Par” aicinājumu viņš neuztver kā ultimātu, bet šajā gadījumā svarīgi ir sabiedrībai izskaidrot šo situāciju.

Saistītie raksti

“Stāsts ir nevis par krimināllietu, bet par civillietu, par ko sabiedrība bija informēta jau pirms vēlēšanām. Mandātu Mārtiņš Bondars ir ieguvis leģitīmi, jo vēlētāji šo apstākli jau ir izvērtējuši pirms vēlēšanām.”

E. Jaunups ir pārliecināts, ka šis jautājums nesašķels apvienību, taču varot saprast kolēģus, jo personāliju jautājumus cilvēki vienmēr uztverot saasinātāk. “Civillietas kontekstā tas ir paša politiķa lēmums. Cilvēki šādās situācijās var rīkoties dažādi,” piebilda E. Jaunups, atgādinot, ka viņš pats pirms 15 gadiem pēc ceļu satiksmes noteikumu pārkāpuma izdarīšanas ir nolicis Saeimas deputāta mandātu. Teiktais vedina domāt, ka galīgo lēmumu par šīs situācijas risinājumu partneri tomēr gaida no paša M. Bondara.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
900 km par 300 miljoniem: beidzot publisko karti ar ceļu posmiem, ko plāno saremontēt. Kurš un kā pieņēma gala lēmumu?
1 stunda
AO
Andris Ozoliņš
Dabā
“Vilks kļūtu zaļš aiz skaudības.” Krišjānis Lielupes krastā uzbūvējis salmu māju tikai no vietējiem materiāliem 1
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Jēkabpilī notikusi smaga divu traktoru sadursme
1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. Rozentāle: Gripas vakcīna netieši var pasargāt no Covid-19
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Esmu pieņēmusi lēmumu daļu savu darbu iznīcināt!” Pazīstamā tēlniece Olga Šilova skaidro, kāpēc tā rīkosies
Intervija 2 stundas