Latvijā
Rīga

“Mēs ejam ar lielām ambīcijām un uz uzvaru,” pauž iespējamais “KPV LV” Rīgas mēra kandidāts Ralfs Nemiro1


Ralfs Nemiro
Ralfs Nemiro
Foto: Timurs Subhankulovs

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Par to, ka dzīve sāk atgriezties ierastajās sliedēs, liecina arī politiskās reklāmas parādīšanās medijos, kas atgādina par 29. augustā gaidāmajām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

To pirmā izvietojusi Zaļo un zemnieku savienība, bet drīzumā kampaņu atsāks arī “Attīstībai/Par” un “Jaunā Vienotība”, kuru līderiem Mārtiņam Staķim (“AP”) un Vilnim Ķirsim (“JV”) ir skaidra arī vēlēšanu komanda.

Tikmēr vairāki politiskie spēki vēl nav apstiprinājuši savus kandidātu sarakstus. Savukārt Jaunā Konservatīvā partija (JKP) un ­­”­­­­­KPV LV”, kas tikai nesen paziņoja par gatavību startēt uz Rīgas domi, vēl vilcinās nosaukt arī sarakstu līderus.

JKP vadība tagad izskata vairākas iespējas, jo pēc Jutas Strīķes aiziešanas mūžībā tās Rīgas mēra kandidāts Juris Jurašs Saeimā pārņēma frakcijas un Juridiskās komisijas vadību.

“KPV LV” saraksta līderis varētu būt Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs, bijušais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, kurš “Latvijas Avīzei” prognozēja, ka “KPV LV” savus saraksta līderus varētu nosaukt 29. jūnijā.

Ap to pašu laiku skaidrībā par savu komandu Rīgas domes vēlēšanās cer nonākt arī JKP.

Neoficiāli dzirdēts, ka abas partijas nejūtoties gatavas vēlēšanām Rīgā un apsvērušas iespēju “bloķēt” vēlēšanu izsludināšanu, kas paredzēta 7. jūlijā.

Tas būtu iespējams, jo Saeimas darba kārtībā būtu grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā, lai paredzētu iespēju balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Rīgā, kā arī noteikt darba laika pagarinājumu iepriekšējās balsošanas dienās.

JKP un “KPV LV” līderi “Latvijas Avīzei” apgalvoja, ka partijas ir ne tikai gatavas Rīgas domes vēlēšanām, bet arī noskaņotas tajās uzvarēt. Kad pirmo reizi tika izziņotas vēlēšanas Rīgā, R. Nemiro vēl strādāja valdībā.

Partijai tolaik nebija ne saraksta līdera, ne valdes, kas varētu to apstiprināt, tāpēc tā paziņoja, ka nepiedalīsies vēlēšanās.

Tagad R. Nemiro sacīja: “Mēs ejam ar lielām ambīcijām un uz uzvaru.”

Tikpat pārliecināts bija arī JKP līderis Jānis Bordāns, kurš “Latvijas Avīzei” teica: “Mums būs spēcīgs saraksts, ar kuru mainīsim Rīgu. Sekojiet līdzi jaunumiem, mēs jūs patīkami pārsteigsim.” Lūgts konkretizēt, viņš turpināja: “Mums viss ir gatavs, kad gribēsim, tad arī atrādīsim.”

Dienā, kad Saeimas deputāta mandātu nolika M. Staķis, lai varētu gatavoties vēlēšanām Rīgā, J. Jurašs “Latvijas Avīzei” atzina, ka nav gatavs sekot šim piemēram.

“Šobrīd nekas nav mainījies. Esmu Rīgas mēra kandidāts. Ja kaut kādas izmaiņas būs, mēs jūs informēsim,” sacīja J. Jurašs, vairs nebūdams tik pārliecināts, ka vēlas kandidēt Rīgā. Taču viņš rīkošoties tā, kā “partijai būs nepieciešams”.

Ja politiķi uz būtiskiem jautājumiem neatbild, tad sabiedrība atbildes meklē baumās. Neoficiālā informācija liecina, ka JKP vadība vēlas pierunāt Rīgā kandidēt satiksmes ministru Tāli Linkaitu, kurš ir sācis svarīgas reformas vairākās jomās, ieskaitot ostu pārvaldību.

T. Linkaits “Latvijas Avīzei” atbildēja, ka viņš neesot plānojis kandidēt Rīgas domes vēlēšanās, ko JKP vadība arī neesot piedāvājusi.

Savukārt sociālajos tīklos bija informācija, ka JKP plāno piesaistīt “viesmāksliniekus”, piemēram, bijušo Saeimas deputātu Ilmāru Latkovski un uzņēmēju Pēteri Šmidri, kurš savulaik ir piedalījies “Latvijas attīstībai” dibināšanas kongresā.

Kā izcelsmes avots šiem minējumiem ir kāda aptauja, kurā respondentiem lūgts izteikties par atbalstu vairākiem cilvēkiem, no kuriem lielākā daļa ir JKP politiķi – arī atlaistās Rīgas domes JKP frakcijas vadītājs Jānis Ozols un Saeimas deputāte Linda Ozola (JKP).

I. Latkovskis atzina, ka viņam grūti to komentēt, jo nav saņēmis pat mājienus par startēšanu Rīgas vēlēšanās.

JKP frakcijas vadītāja vietnieks Krišjānis Feldmans “Latvijas Avīzei” sacīja, ka sabiedrisko attiecību speciālisti pirms vēlēšanām pasūta dažādas aptaujas, bet to nedara partijas vadība.

Pieredze liecinot, ka aptaujās iekļauj arī ar partijām nesaistītus cilvēkus. Uz vaicāto, vai Rīgā varētu kandidēt kāds Saeimas deputāts, K. Feldmans to pieļāva un paskaidroja – saraksts esot bijis gatavs jau aprīlī, un tajā ir arī Eva Mārtuža, kas tagad ir Saeimas deputāte.

No JKP politiķu sacītā noprotams, ka skaidrības vēl nav. Līdz ar to daļēji “sasietas rokas” ir arī bijušajam frakcijas vadītājam J. Ozolam. “Mēs visi trinamies starta gaidās.

Es arī esmu neziņā, ko lems valde,” “Latvijas Avīzei” sacīja J. Ozols. Viņš bija dzirdējis par minēto aptauju, bet, redzot, ka tajā ir P. Šmidre, tā vairs neesot šķitusi ticama un izskatoties pēc “situācijas zondēšanas”.

Saistītie raksti
Cilvēki no malas partijas sarakstā nevarētu būt, “jo tā ir nelaba mūsu politikas tradīcija”, uzskata J. Ozols.

Citās partijās esot dažas spilgtas zvaigznes, bet JKP – vairāki kandidāti līdzvērtīgās pozīcijās. Tikpat labi saraksta galvgalī varētu būt arī bijušais domnieks Valters Bergs, uzskata J. Ozols, atzīstot, ka jautājums par saraksta līderi joprojām ir atvērts.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Trīs dienas darbā, trīs augstskolas solā – sekojot pasaules piemēram?
18 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
1 diena
SK
Skaties.lv
Latvijā
Zīdaiņa glābšanas operācija Mežaparkā: automašīna ar bērnu salonā aizslēdzas, vecākiem paliekot ārā 4
1 diena

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Dabā
Kurp indiāņus vedīs virsaiši? Saruna ar “dabas advokātu” Uģi Rotbergu 1
Intervija 5 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sociālajos tīklos pārsteidz video, kā vējš daudzdzīvokļu namu pagalmā ar neticamu spēku nogāž milzīgu koku 2
8 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Ģenētiski mūsu visu saknes ir zemē, nevis bruģī 1
5 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
“Zinu, kā jūtas rokzvaigznes uz skatuves, jo ceļmalās stāv cilvēki un aplaudē!” Pa Eiropu ar fortūnas džentlmeņiem 1
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pāvilostas mērs iepirkumos izkrāpj 236 159 eiro, bet KNAB samaksā smieklīgu sodu 1
10 stundas