Foto – Jānis Deinats

Paula Timrota “Prezentācija” teātrī 0

Dailes teātrī radošo meklējumu cikla “Brīvā skatuve” ietvaros jaunu darbu piedāvā pazīstamais televīzijas un radio raidījumu vadītājs, auto eksperts, tagad arī veiksmīgs teātra režisors Pauls Timrots. Viņa veidotā izrāde “Prezentācija” no 6. novembra Dailes teātrī ievedīs skatītāju dīvainajās pārdevēja un pircēja attiecībās, kuras, izrādās, ir klātesošas teju visos dzīves gadījumos. Arī teātrī.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

“Prezentācija” ir jau otrais Paula Timrota režijas darbs Dailes teātrī. Viņa pirmais veikums – pērn iestudētā izrāde bērniem “Pasaka par Vērdiņu” joprojām raisa milzīgu skatītāju interesi. “Patīk,” par darbošanos teātrī vienkārši nosaka režisors, piebilstot – ja patiks arī skatītājiem, noteikti turpinās darboties uz skatuves dēļiem. “Ir interesanti. Sevišķi rudeņos, kad ārā līst lietus un var darboties iekšā, slēgtās telpās bez logiem,” viņš joko. Režisors šogad aicināts veidot arī Dailes teātra Jaungada koncerta iestudējumu uz Lielās skatuves.

Jauno Kamerzāles izrādi, kurai dots šodien teju ik uz soļa dzirdamais vārds “Prezentācija”, Timrots, kurš ir izrādes autors, režisors un arī skatuves telpas iekārtotājs vienā personā, dēvē par eksperimentu, kas tapis mūsu ikdienas novērojumos. “Tāds vingrinājums uz tepiķīša, kas tomēr izrādījies diezgan nopietns – uz skatuves ir seši aktieri, lai arī spēles laukums mazāks, cilvēku attiecības šeit tāpat var ieņemt pamatīgus mērogus,” stāsta režisors.

CITI ŠOBRĪD LASA

Režisors skaidro iemeslus, kādēļ izrāde top šeit un tagad. “Pirmkārt, vērojot jebkuru izrādes mēģinājumu, vai tas būtu “Romeo un Džuljeta” vai kaut kas cits, aktieri mūžīgi jautā – ko viņiem darīt? Pāriet no vienas vietas uz otru, skriet prom, pārcilāt priekšmetus? Teksts ir, bet darbība – jārada. Būdams racionāls, šoreiz darīšanu liku kā primāro. Ideja tapa no dzīves vērojumiem, proti – katram no mums dzīvē gadījušās situācijas, kad nāk kaut kādi cilvēki un mēģina mums kaut ko pārdot, sākot ar mašīnu eļļu un beidzot ar, piemēram, segu. Un viss sākas ar prezentāciju. Pamanīju, ka starp abām pusēm – pārdevēju un iespējamo pircēju – ir drāma. Viens mēģina pārdot, otrs – pieklājīgi klausīties. Viņu attiecības ir pretrunīgas un kaislību pilnas. Šādās ainiņās aktierim ir ko darīt, taču paralēli ir pamatīgs cilvēku dzīves kaislību materiāls.”

Otrs slānis, kas, veidojot “Prezentāciju”, interesējis režisoru – pati pārdošanas un pirkšanas traģikomiskā situācija. “Varbūt reizēm cilvēks, kurš godīgi atnāk pie tevis ar putekļu sūcēju, ir godīgāks un atklātāks nekā lielais, anonīmais lielveikals. Gadās, paši dzīvē esam situācijā, kad mums, lai cik bagāti arī būtu, ir jāpiedāvājas, jāklanās – jāpārdod. Arī teātris nav izņēmums – biļetes taču jāpārdod, bet nauda pieder skatītājiem! Aicinu padomāt par to, ko īsti tu dari, kad pārdod un pērc,” saka Timrots. Režisors piebilst – “Prezentācija” ir izrāde visiem pieaugušajiem, kas kaut reizi dzīvē pārdevuši vai pirkuši.

Uz skatuves “Prezentācijā” piedalīsies Dailes teātra jaunās paaudzes aktieri – Ērika Eglija, Intars Rešetins, Aldis Siliņš, Gints Grāvelis, Dārta Daneviča un Gints Andžāns.

VARBŪT NODER


Režisors – Pauls Timrots.

Telpas iekārtojuma autors – Pauls Timrots.

Kostīmu māksliniece – Iveta Šurma.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.