Latvijā
Sabiedrība

Pavasarī beidzas pilnvaras augsta līmeņa pazīstamiem virsprokuroriem0

Foto: Ieva Lūka/LETA

Šogad 15.aprīlī amata pilnvaru termiņš beigsies arī ilggadējam Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokuroram Arvīdam Kalniņam un Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokuroram Modrim Adleram, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

Tikmēr pagājušā gada 30.decembrī pensijā devies ilggadējais Zemgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Dainis Mālmanis. Viņš prokuratūrā strādāja kopš 1994.gada.

Šogad pilnvaru termiņš gan neiestāsies nevienam no apgabala līmeņu prokuratūru virsprokuroriem.

Kalniņa un Adlera vadītās struktūras ir vienas no svarīgākajām prokuratūras sistēmā. Kalniņš ir viena no tām trīs amatpersonām, kas aizvieto ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru tā prombūtnes laikā. Savukārt Adlera vadītās nodaļas prokuroru pārziņā atrodas Latvijā skaļākās korupcijas lietas.

Patlaban nav zināms, vai Kalniņš un Adlers pretendēs uz vēl vienu amata pilnvaru termiņu.

Jāņa Bordāna (JKP) vadītā Tieslietu ministrija rosinājusi izmaiņas likumā, kas paredz, ka virsprokurors vienā un tajā pašā amatā nevarēs strādāt ilgāk par diviem termiņiem – desmit gadus pēc kārtas. Grozījumi iesniegti Saeimā, taču nav zināms, vai tā grozījumus paspēs izskatīt līdz pavasarim.

Jau ziņots, ka šogad 11.jūlijā pilnvaras izbeigsies pašreizējam ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram un viņa vietā tiks meklēts jauns ģenerālprokurors.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.