Foto-LETA/AFP

Pāvests piemin simtgadi kopš Pirmā pasaules kara sākuma 0

Pāvests Francisks sestdien, 13.septembrī, Itālijas ziemeļrietumos pieminējis Pirmā pasaules kara sākuma simto gadadienu, nosodot tos, kas pelna no kara “trakuma”.

Kļūdas, kas var maksāt ļoti dārgi! 14 lietas, ko nekad nedarīt, ja dzīvo viens
Kokteilis
Katram dzīvokļa vai mājas numuram līdzi nāk sava aura un “liktenis”. Noskaidro savējo!
VIDEO. Šausmu brīdis trasē: 19 gadus vecs olimpiskais favorīts paliek nekustīgs pēc smaga kritiena
Lasīt citas ziņas

“Šīsdienas pasaulē aiz kulisēm ir intereses, ģeopolitiskas stratēģijas, kāre pēc naudas un varas un pastāv ieroču ražošana un tirdzniecība,” tūkstošiem klātesošo Redipudžlijas kapsētā uzrunāja pāvests. “Pat šodien, pēc vēl viena pasaules kara nelaimes, var runāt par trešo karu: cīņu par ēdienu ar noziegumiem, slaktiņiem un postažu.”

Pēc viņa teiktā, tā pati “mantkārība, neiecietība un kāre pēc varas” uzkurina konfliktus šīsdienas pasaulē. “Kaina ēna šodien pārklāj mūs šajā kapsētā. Šeit to var redzēt. To var redzēt no 1914.gada līdz pat mūsu pašu dienām. To var redzēt pat tagad.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Pāvesta vectēvs cīnījās Itālijas spēku ofensīvā pret Austroungārijas impēriju netālajos kaujas laukos starp 1917. un 1918.gadu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.